آلمان

دانشگاه های آلمان

دانشگاه های آلمان از محبوبیت زیادی در میان دانشجویان برخوردار است. دانشگاه های این کشور از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و از آنجایی که شرایط تحصیل رایگان در این کشوروجود دارد، طرفداران زیادی دارد. زبان تحصیل در آلمان انگلیسی و آلمانی است. از همین رو دانشجویان خارجی تنها با کسب مهارت یکی از این دو زبان براحتی می توانند برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. آلمان دانشگاه های بسیاری دارد و اکثر این دانشگاه ها در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور بسیار زیاد است و دانشجویان براحتی می توانند در رشته مورد نظر خود در هر یک از مقاطع کارشناسی- کاشناسی ارشد و دکتری به تحصیل بپردازند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت چگونگی پذیرش در دانشگاه های این کشور را به دانشجویان عزیز بیان می نمایند.

اگرچه بیان نمودیم تحصیل در آلمان رایگان است، اما دانشجویان می بایست هزینه هایی را بابت ثبت نام و دریافت کارت دانشجویی که دارای مزایایی بسیاری همچون ( کاهش هزینه های حمل و نقل- کتابخانه ها و مکان های فرهنگی- کافه تریا و ..) پرداخت نمایند. دانشگاه های آلمان از اعتبار بالایی در میان دانشگاه های جهان برخوردار هستند و دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان براحتی می توانند در آلمان و یا سایر کشورها به انجام کار و یا ادامه تحصیل بپردازند. ما در این مقاله دانشگاه های آلمان را به دانشجویان عزیز معرفی خواهیم نمود.

دانشگاه فنی مونیخ
یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان دانشگاه فنی مونیخ است. این دانشگاه رتبه 53 جهانی را داراست. این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه های فنی مهندسی در جهان قرار دارد. سالانه دانشجویان زیادی جهت پذیرش در دانشگاه فنی مونیخ اقدام می نماید و در حال حاضر نیز 16% از کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است. همکاری های گسترده ای میان دانشگاه فنی مونیخ و سایر دانشگاه های اروپا و جهان وجود دارد.

دانشگاه هایدلبرگ
یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان و قاره ی اروپا دانشگاه هایدلبرگ است که در سال 1386 در این کشور تأسیس گردیده است. این دانشگاه از برترین و معتبرترین دانشگاه آلمان است و رتبه 55 جهانی را از آن خود نموده است. تحصیل در این دانشگاه نیز در میان دانشجویان جهان طرفداران زیادی دارد و در حال حاضر 20% از دانشجویان این دانشگاه از 113 کشور مختلف در جهان هستند که مشغول تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ می باشند. تمامی برنامه های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می گردد و برای ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ برخورداری از مهارت زبان آلمانی الزامی است.

دانشگاه بین المللی شیلر
شیلر یکی دیگر از دانشگاه های آلمان است که در شهر هایدلبرگ واقع شده است. این دانشگاه دارای پردیس ها و شعبه های متعددی در دیگر کشورهای جهان از جمله آمریکا میباشد. سیستم آموزشی ارائه شده در این دانشگاه مطابق با استانداردهای آموزشی در دانشگاه های آمریکا است و از آنجائیکه این دانشگاه بین المللی است، دانشجویان زیادی از 100 کشور جهان به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند. ارائه دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و اکثراً دانشجویانی که علاقمند تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری هستند، به این دانشگاه مراجعه می نمایند.

دانشگاه فونت وانگن
از دیگر دانشگاه های آلمان دانشگاه فونت وانگن است که از اعتبار بالایی برخودار میباشد. این دانشگاه در ایالت وورتمبرگ واقع شده است و بیشترین تمرکز این دانشگاه بر روی علوم کاربردی است. این دانشگاه رتبه های بالایی را در رشته های مختلف کسب نموده است. بطوریکه رتبه 2 مدیریت بازرگانی را در بین دانشگاه های کشور آلمان بخود اختصاص داده است. رشته های مختلف و متنوع دیگری نیز در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد. در حال حاضر 13% از دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند که از کشورهای مختلف به این دانشگاه مراجعت نموده اند. ناگفته نماند دانشگاه فونت وانگن ارتباطات و همکاری های بسیاری با 100 دانشگاه مختلف در جهان دارد.

دانشگاه هامبولت برلین
هامبولت یکی از دانشگاه های دولتی در کشور آلمان است که از کیفیت آموزشی بسیار مناسبی برخودار میباشد. شخصیت های برجسته متعددی همچون آلبرت انیشتین در این دانشگاه تحصیل نموده اند و این دانشگاه در طول فعالیت های خود جوایز نوبل زیادی را کسب نموده است. این دانشگاه در رشته های هنر و فرهنگ موفقیت های بسیاری را کسب نموده است.

دانشگاه کولون
یکی از دانشگاه های بزرگ در کشور آلمان کولون است. کولون دانشگاهی دولتی در آلمان است که از اعتبار بالایی در میان دانشگاه های جهان برخوردار میباشد. د رحال حاضر پذیرای 40000 دانشجو میباشد و دانشجویان بین المللی زیادی را هر ساله پذیرش مینماید. این دانشگاه برنامه های متنوع و رشته های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می نماید.

دانشگاه هامبورگ
هامبورگ یکی از موفق ترین دانشگاه های کشور آلمان است که در سال 1919 در این کشور تأسیس گردیده است. این دانشگاه بصورت دولتی فعالیت می نماید و سالانه دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف پذیرش می نماید. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی و آلمانی ارائه میگردد. دانشجویان با تحصیل در دانشگاه هامبورگ براحتی می توانند پس از اتمام تحصیلاتشان شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و به انجام کار در آلمان بپردازند.

دانشگاه فراری برلین
این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی در کشور آلمان است که رتبه و رنکینگ بالایی را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است. رتبه 125 جهانی مخصوص دانشگاه فراری در آلمان میباشد. در حال حاضر 35000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند. سالانه نیز 4000 دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف پذیرش می نماید. این دانشگاه امکانات بسیار مناسب آموزشی را برای دانشجویان فراهم نموده است. از آنجائیکه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان با هزینه هایی همراه است، این دانشگاه نیز در هر ترم تحصیلی مبلغی معادل 312 یورو از دانشجویان دریافت می نماید. دانشجویان جهت استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه می باید هزینه هایی را بطور جداگانه پرداخت بنمایند.

دانشگاه گوتینگن آلمان
یکی از با کیفیت دانشگاه های پزشکی آلمان دانشگاه گوتینگن آلمان است که در شهر گوتینگن واقع گردیده است. این دانشگاه دارای رتبه 112 جهانی میباشد و جوایز نوبل بسیاری را در طول سالهای مختلف از آن خود نموده است. شخصیت های برجسته و موفق بسیاری همچون فردریش گاوس- برنهارد ریمان و هیلبرت تحصیلاتشان را در این دانشگاه به اتمام رسانیده اند. این دانشگاه دارای 13 دانشکده است که رشته های متنوعی را به دانشجویان ارائه می نماید. ناگفته نماند زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه گوتینگن می باید از مهارت زبان آلمانی برخودار باشند. این دانشگاه مجهز به امکانات بسیار مناسب و پیشرفته آموزشی برخوردار است.

دانشگاه فرایبورگ
یکی دیگر از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان دانشگاه فرایبورگ است. این دانشگاه در سال 1457 در شهر فرایبورگ تأسیس گردید. دانشگاه فرایبورگ در جایگاه هفتم دانشگاه های برتر آلمان قرار دارد. این دانشگاه دارای 11 دانشکده مختلف میباشد. دانشگاه فرایبورگ دارای رتبه 167 جهانی میباشد. زبان تحصیل در این دانشگاه آلمانی است و دانشجویان به هنگان ثبت نام می باید مبلغی حدود 125 یورو برای دریافت خدمات دانشجویی پرداخت نمایند. این دانشگاه خوابگاه هایی را برای دانشجویان فراهم نموده است که دانشجویان جهت استفاده از خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه می باید ماهانه مبلغی حدود 210-890 یورو در ماه پرداخت بنمایند.

دانشگاه کارلسروهه آلمان
در سال 1878 میلادی دانشگاه کارلسروهه در شهر کارلسروهه آلمان تأسیس گردید. این دانشگاه نیز از باکیفیت دانشگاه های آلمان می باشد که رتبه 96 را در میان دانشگاه های آلمان و رتبه 2392 را در میان دانشگاه های جهان بخود اختصاص داده است. در حال حاضر 8000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیلند که از این میان 13% را دانشجویان بین المللی تشکیل داده است.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پذیرای دانشجویان عزیز جهت ارائه مشاوره های تحصیلی به دیگر کشورهای جهان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *