آلمان

جاذبه های گردشگری آلمان

در نظر گرفتن مکان های دیدنی هر کشوری برای سفر به آن کشور اولین نکته انتخاب مقصد؛ و برای راه های مهاجرتی مانند مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و کار و سرمایه گذاری جزء گزینه های آخر است. به عنوان مثال مکان های دیدنی آلمان برای سفر توریستی و تفریحی باید بسیار مدنظر قرار گیرد، پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای اطلاع از این موضوعات لرتباط با مقالات سایت می باشد.

تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی شاید بهترین توصیف جوهره تعطیلات در آلمان باشد. بازدیدکنندگان با در نظر گرفتن شهرهای تاریخی، همراه با جنگل ها و کوه های فراوان، این کشور منحصر به فرد را به عنوان مقصد تعطیلات خود انتخاب میکنند. کسانی که مایل به گشت و گذار هستند باید به سمت کلان شهرهایی مانند مونیخ ، فرانکفورت یا هامبورگ حرکت کنند، در حالی که افرادی که به دنبال فعالیت های تفریحی هستند باید از جاهایی مانند آلپ باواریا ، جنگل سیاه یا دره راین بازدید کنند. کلیساهای قدیمی و کاخهای بزرگ زیبا در همه جای شهرهای آلمان وجود دارند و برخی از شهرهای قدیمی قرون وسطایی هنوز دست نخورده هستند. در برخی از شهرهای کوچک و روستاها بسیاری از سنت های قرون گذشته، از جمله بازارهای سنتی، جشنواره ها و نمایشگاه ها به عنوان مکان های دیدنی آلمان حفظ شده اند. در قلب فرهنگی آلمان، شهر برلین (پایتخت) قرار دارد که دارای بسیاری از موزه ها و گالری های فاخر است در حالی که دوست داران طبیعت دنیایی از ممکن ها را در اطراف شهرها پیدا خواهند کرد.

معروف ترین مکان های دیدنی آلمان
کشور آلمان نه تنها مرکز اقتصادی اتحادیه اروپا، بلکه یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای کسانیست که به دنبال یک تعطیلات معتبر و هیجان انگیز در اروپا هستند. بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان دارای تاریخی افتخارآمیز به عنوان ایالت مستقل یا به عنوان پایتخت پادشاهی در نوع خود هستند. اما جاذبه های توریستی آلمان به هیچ وجه محدود به شهرها نیستند و بسیاری از جاذبه های دیدنی را می توان در هر نقطه از این کشور یافت. علاوه بر مکان های تاریخی و باستانی با نما و ساختمان های زیبا که از جمله بهترین و معروف ترین مکان های دیدنی آلمان هستند، این کشور همچنین دارای بهترین طبیعت زنده در سطح جهان مانند جنگل ها و کوه ها نیز می باشد.

در قسمت زیر شما را با معروف ترین مکان های دیدنی آلمان آشنا می کنیم.

1- دروازه براندنبورگ برلین Berlin’s Brandenburg Gate
این دروازه بر اساس آکروپولیس در آتن مدل سازی شده و برای پادشاه فردریک ویلیام در سال 1791 ساخته شد و سنگ این دروازه از اولین ساختارهای نئوکلاسیک شهر می باشد. ارتفاع این ساختمان 26 متر و در بالای آن ارابه شگفت انگیز با چهار اسب حامل الهه پیروزی قرار دارد و و شش ستون در پایین این مجسمه ها 5 گذرگاه چشمگیر این کشور را تشکیل می دهد. این بنا در جنگ جهانی دوم به دلیل سوراخ های گلوله ها و انفجار های اطراف به شدت آسیب دید اما بعدها بازسازی شد.

2- کلیسای جامع کلن Kölner Dom
این کلیسای معروف در شهر کلن در سواحل رود راین واقع شده که به کلیسای سنت پیتر و سنت مری نیز معروف می باشد و به عنوان یکی از مکان های چشمگیر و شاهکار معماری آلمان شناخته شده است. ساخت این کلیسای بزرگ در سال 1248 آغاز شد و با 56 ستون عظیم مساحت 6166 متر مربع را پوشش داده. در برج جنوبی این کلیسا چشم اندازی عالی از شهر و رودخانه را خواهید داشت که علاوه بر بالا رفتن از 533 پله آن، باید هزینه ورودی نیز بپردازید.

3- جنگل سیاه The Black Forest
جنگل سیاه زیبا با تپه های تیره ای که دارد یکی از پر بازدیدترین مناطق مرتفع در سراسر اروپا است و در گوشه جنوب غربی آلمان واقع شده که با 160 كیلومتر طول در سمت جنوبی رودخانه راین امتداد دارد و به بهشت پیاده روی معروف است. از مکان های معروف این جنگل می توان به قدیمی ترین منطقه اسکی آلمان در تودنا ، امکانات باشکوه آبگرم بادن و استراحتگاه تفریحی Bad Liebenzell را نیز مثال زد.

4- کوه های هارز Harz Mountain
یکی از مرتفع ترین و شمالی ترین کوه های آلمان، محدوده هرز، منطقه ای که مملو از خانه های زیبا، خانه های سنتی، قله های پوشیده از برف و رودخانه های آرام است. در محدوده کوههای هارز تعداد زیادی غار و معدن، شهرهای کوچک و روستا، قلعه و کلیساهای تاریخی فراوان نیز وجود دارد. کوه های هارز با داشتن فاصله کمی از شهر یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی این کشور می باشد که حتی قطار شهری نیز از مسیر آن رد می شود.

5- گلخانه پالمنگارتن فرانکفورت Palmengarten
این گلخانه با 22هکتار مساحت در سال 1871 افتتاح شد و طیف وسیعی از گیاهان جالب و زیبا را به نمایش میگذارد. در باغ گیاه شناسی فرانکفورت اقلیم هایی از سراسرجهان شبیه سازی شده اند و نمونه ها با توجه به منطقه آنها ساماندهی می شوند: نمایی از قطب شمال، مناظر و جنگل های گرمسیری و بارانی و درختان شرجی حرا.

6- قلعه پری نهایی The Ultimate Fairytale Castle: Neuschwanstein
شهر عجیبFüssen ، واقع در بین Alpet Amu و Algäu Alps و یک مرکز تفریحی کوهستانی Alpine و مرکز ورزش های زمستانی، پایگاه خوبی برای کاوش در نزدیکی قلعه نیوشوانشتاین، یکی از معروف ترین و زیبا ترین قلعه های سلطنتی اروپا است. پادشاه لودویگ دوم از باواریا این قلعه فانتزی را از سال 1869-1886 که الهام بخش قلعه های معروف پارک والت دیسنی می باشد ساخت.

7- خانه و موزه گوته Goethe House & Museum
یوهان ولفگانگ فون گوته در سال 1749 در یک خانه قرون وسطایی متولد شد که اکنون به موزه ای تبدیل شده است. در زمانی که او در این خانه زندگی می کرد کتاب Sorrows of Young Werther را نوشت و با ساختاری مانند آنچه که او جوانی خود را گذراند تزئین شده. ساعات کاری این موزه هر روزه از ده صبح تا شش عصر به جز ایام کریسمس می باشد و هزینه ورودی آن 5 یورو است.

8- میدان مارینپلاتز مونیخ Marienplatz
مشهورترین میدان شهر مونیخ که به میدان سنت ماری نیز معروف استدر قلب آلستاد (شهر قدیمی) واقع شده ویکی از بهترین دیدنی های آلمان در شهر مونیخ می باشد. از جاذبه های توریستی این میدان سالن جدید 300 متری Neues Rathaus از قرن 19، تالار قدیمی شهر مونیخ Altes Rathaus از قرن 14 و موزه اسباب بازی مونیخ Spielzeugmuseum هستند.

9- کلیسای جامع فرانکفورت Frankfurt Cathedral
هنگامی که آلمان در قرن نوزدهم متحد شد، کلیسای جامع فرانکفورت به دلیل اهمیت تاریخی که در روزهای امپراتوری مقدس روم داشت از اهمیت ویژه ای برخوردار شد. کلیسای جامع در دهه 1300 و 1400 به سبک گوتیک ساخته شد و همچنین دو بار بازسازی شده است: یک بار پس از آتش سوزی در سال 1867 و سپس در دهه 50 پس از جنگ. ده پادشاه در این مکان از سال 1562 تا 1792 تاجگذاری کردند که این مراسم تاج گذاری قبل از آن انتخابات امپراطوری از سال 1356 در این کلیسا برگزار شد.

10- جزیره موزه برلین Museum Island
جزیره موزه محبوب برلین با نام Museumsinsel در بین دو رودخانه قرار گرفته و شامل بسیاری از قدیمی ترین و مهمترین موزه های شهر است. قلب این جزیره در سال 1830 به عنوان محلی برای نمایش گنجینه های سلطنتی شکل گرفت و بین سالهای 1842 تا 1855 موزه جدید ساخته شد. یکی از برجسته ترین نقاط این مکان پرگامون Pergamon با ساختمان های برگرفته از خاورمیانه می باشد.

همانطور که در قسمت بالای این نوشتار مطالعه کردین کشور آلمان به علت مساحت زیاد در هر شهر و ایالت دارای مکان های دیدنی بسیاری از جمله موزه، جنگل و ساحل میباشد. در این مقاله سعی شد تا پر مخاطب ترین مناطق این کشور به شما عزیزان معرفی شود، همواره پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر و نحوه اخذ ویزای توریستی آلمان با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *