آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا

از آنجایی که آمریکا کشور رویاهاست بسیاری از مردم تلاش دارند به روش های متفاوت به این کشور مهاجرت کنند. یکی از راه های مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت این کشور از راه ثبت شرکت در آمریکا است. ثروتمندان در سراسر جهان برای زندگی در آمریکا از روش سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در کشور آمریکا بسیار استقبال می کنند. در این نوع مهاجرت همانند دیگر راه های مهاجرتی در ذهن شخص ممکن است سوالات فراوانی شکل بگیرد، از جمله این سوالات میتوان به این موارد اشاره نمود:

✓ میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کشور آمریکا چه میزان است؟

✓ آیا ثبت شرکت شامل همه نوع شرکت می شود؟

✓ آیا سرمایه باید به صورت کلی و یکجا باشد یا می توان کم کم سرمایه را وارد کند؟

✓ آیا با خرید شرکت در کشور آمریکا به فرد اقامت داده می شود؟

✓ ارائه طرح تجاری برای ثبت شرکت در امریکا لازم است؟

✓ چه نوع شرکت هایی در کشور آمریکا وجود دارد؟

✓ آیا خرید شرکت در این کشور امکان پذیر است؟

و سوالات این چنین که قبل از آن که شخص اقدام به این امر کند با این سوالات مواجه می شود.

شرایط عمومی برای ثبت شرکت در آمریکا
آمریکا کشوری با مساحت بیش از 9.5 میلیون کیلومتر مربع است، که در این کشور وسیع حدود 48 ایالت متفاوت موجود می باشد که افراد با ملیت های متفاوت سراسر این کشور به کار و زندگی می پردازند. پایتخت کشور آمریکا واشنگتن نام دارد، این کشور با توجه به مساحت بسیار زیادی که دارد رتبه سومین کشور وسیع جهان را از آن خود کرده است. در همسایگی این کشور در قسمت شمالی آن کشور کانادا و در قسمت جنوب آن کشور مکزیک وجود دارد. جمعیت کشور آمریکا بالغ بر 350 میلیون نفراست که جزء پرجمعیت ترین کشورهای جهان قرار می گیرد و از لحاظ جمعیت اختلاف کمی با کشورهای چین و هند دارد و پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک می باشد. واحد پول در این کشور دلار آمریکا($) است. کشور آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشورها در جهان است که پرقدرت ترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد.

کشور آمریکا در زمینه واردات و صادرات جزء برترین کشورها محسوب می شود و رتبه اول و دوم را در این زمینه از آن خود کرده؛ بزرگترین صنایع آمریکا املاک، خدمات تجاری، دولت ها و امور مالی و بیمه هستند. کشور آمریکا در دسته جهان اول قرار دارد و با توجه به اقتصاد قوی خود بیش از30% کل ثروت جهان را در اختیار دارد. کشور آمریکا به دلیل اقتصاد قوی، استانداردها و شاخصه های اقتصادی بسیار بالایی دارد. کشور آمریکا همچنین به طور میانگین متوسط حقوق کارمندان در سطح بسیار خوب قرار دارد و همینطور به دلیل سطح زندگی بالا و نرخ بیکاری زیر 3.6% در سال 2020 افراد در سراسر دنیا در تلاش هستند که از طریق روش های گوناگون در این کشور اقامت بگیرند و به کار و زندگی در آنجا بپردازند.

انواع شرکت ها برای ثبت در آمریکا
از آنجایی که در مبحث ثبت شرکت ها شناخت نوع شرکت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فرد برای آن که شرکتی را ثبت کند، بسیار مهم است که در مورد آن شرکت آگاهی و اطلاعات مناسبی داشته باشد تا در این پروسه دچار مشکل نشود و بتواند شرکت مورد نظرش را مطابق قصد و نیت خود، انتخاب کند و به ثبت برساند. لذا ما در اینجا تلاشمان بر این است که در مورد انواع شرکت ها در کشور آمریکا اطلاعات کلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با شناخت بهتر انواع شرکت ها و اطلاع در مورد انواع شرکت هایی که در کشور آمریکا قابلیت ثبت دارند آشنا شوید. شرکت ها در کشور آمریکا به سه دسته شرکت سهامی (corporation)، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و شرکت مشارکتی (Partnership) تقسیم میشوند. در ادامه در مورد هر یک از این سه شرکت توضیح مختصری در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

شرکت سهامی: این شرکت توسط سهامداران اداره می شود و تحت مالکیت این اشخاص قرار می گیرد. این شرکت دارای 4 حالت است: C corp شخصیت حقوقی مشتقل از صاحبان سرمایه دارد، S corp قابلیت این را دارد که سودها و ضررها را بر درآمد شخصی مالکان سرمایه انتقال دهد، B corp این شرکت با هدف خدمات اجتماعی تشکیل می شود و دسته آخر سازمان های مردم نهاد هستند که با هدف انجام امور آموزشی، خیریه، فرهنگی و علمی تشکیل می شوند.

شرکت با مسئولیت محدود: این شرکت ها بسیار شبیه به شرکت با مسئولیت محدود در داخل ایران هستند و شخص تنها به میزان سرمایه اش در میزان سود و ضرر این شرکت سهیم است و میتواند از اموال غیر منقول نیز برای این شرکت استفاده کند.

شرکت مشارکتی: ساختار بسیار ساده ای دارد و از 3 طریق میتوان آن را ثبت کرد، مشارکت عموم، مشارکت محدود و مشارکت با مسئولیت محدود.

هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت در آمریکا
همانطور که قبلا نیز به آن اشاره شد، یکی از راه های مهاجرت به کشور آمریکا از طریق ثبت شرکت در این کشور است. حال بزرگترین سوالی که ممکن است ذهن شخص را مشغول کند بحث هزینه های ثبت شرکت در این کشور است که حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت در کشور آمریکا به چه میزان است؟ لازم به ذکر است که هزینه ها برای ثبت شرکت سهامی نوع C corp، سهامی نوع S corp، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت مشارکتی با یکدیکر متفاوت است. حال آن که شخص تصمیم خود را مبنی بر ثبت شرکت در کشور آمریکا گرفت و نوع آن را در این کشور مشخص کرد، می تواند شهر و یا ایالت مورد نظر خود را برای ثبت شرکت و راه اندازی آن انتخاب کند و سپس مراحل درخواست ثبت شرکت، دریافت شماره مالیاتی، کدپستی، شماره تماس، بیمه و افتتاح حساب در کشور آمریکا را انجام دهد.

نوع شرکت/ هزینه های ثبت شرکت (دلار آمریکا)/ هزینه افتتاح حساب شرکت (دلار آمریکا)
شرکت با مسئولیت محدود 1590 4950
شرکت سهامی C corp 1750 4950
شرکت سهامی S corp 1750 4950

خوب است که بدانید ثبت شرکت باعث دریافت اقامت این کشور برای شما نمی شود اما با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور میتوانید از نیروی کار ماهر این کشور و از روش مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام استفاده کنید. در صورت بروز هرگونه سوال در زمینه ثبت شرکت در کشور آمریکا، مشاورین و متخصصین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *