آمریکا

تعطیلات رسمی در آمریکا

ایالات متحده آمریکا با توجه به قوانین کشوری و نوع سیستم قانون گذاری به صورت رسمی تعطیلات ملی ندارد؛ در واقع واژه تعطیلات رسمی در آمریکا به صورت عامیانه به کار برده می شود. آن هم به این دلیل است که دولت فدرال حق اعلام تعطیل رسمی برای سایر ایالات متحده آمریکا را ندارد و فقط برای منطقه تحت اختیار خود یعنی کلمبیا می تواند تعطیلی اعلام کند. در حال حاضر هر کدام از ایالات آمریکا برای ایالت خود تعطیلاتی را وضع کرده اند اما از آنجا که همه ایالت های آمریکا، تعطیلات وضع شده دولت فدرال را در ایالات خود اجرا می کنند این تعطیلات با نام تعطیلات رسمی در آمریکا شناخته می شود که در حال حاضر ده مورد تعطیلی به عنوان تعطیلات ملی یا رسمی در آمریکا وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از عزیزانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند دعوت می نماید در ادامه این مقاله برای آشنایی بیشتر و تاریخ تعطیلات رسمی در آمریکا ما را همراهی کنید.

تعطیلات رسمی فدرال در آمریکا
همانطور که اشاره شد به دلیل رعایت گسترده تعطیلات فدرال آمریکا، توسط ایالت های مختلف، این تعطیلات به عنوان تعطیلات رسمی آمریکا شناخته می شوند که این ده تعطیلی فدرال آمریکا، تعطیلات بانک های آمریکا نیز هستند چرا که اکثر بانک ها تقویم و تعطیلات فدرال آمریکا را دنبال می کنند. در تقویم اعلام شده توسط کنگره آمریکا ده تعطیلی سالیانه وجود دارد که علاوه بر این تعطیلات سالانه فدرال، روز تحلیف ریاست جمهوری نیز یازدهمین تعطیلات است که توسط کنگره برای هر چهار سال یکبار در 20 ژانویه پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام می شود که فقط برای کارمندان دولت در واشنگتن و مناطق مرزی مریلند و ویرجینیا می باشد. معمولا اگر تعطیلی رسمی در روز شنبه باشد، دولت آن تعطیلی را یک روز به عقب یعنی جمعه می اندازد و هم چنین اگر تعطیلی در روز یکشنبه باشد کنگره آن تعطیلی را یک روز به جلو یعنی دوشنبه اعلام می کند.

• New Year’s Day: روز آغاز سال نوی میلادی

• Martin Luther King, Jr. Day: روز تولد مارتین لوترکینگ رهبر جنبش مدنی آمریکا

• George Washington’s Birthday: روز تولد و بزرگداشت جرج واشینگتن

• Memorial Day: روز یادبود از دست رفتگان جنگ های داخلی

• Independence Day: روز استقلال آمریکا

• Labor Day: روز کارگر

• Columbus Day: بزرگداشت ورود کریستوف کلمب

• Veterans Day: روز سربازان بازنشسته

• Thanksgiving Day: روز شکرگذاری

• Christmas Day: روز میلاد حضرت مسیح

تعطیلات در آمریکا سال 2020
تعطیلات در آمریکا در سال 2020 بصورت زیر است. منظور از نوع تعطیلی ایالتی این است که در برخی ایالات آن روزها تعطیل هستند.

نوع تعطیلی/ نام تعطیلی/ روز/ تاریخ
فدرال تعطیلات سال نو چهارشنبه 1 ژانویه
فدرال روز مارتین لوترکینگ دوشنبه 20 ژانویه
ایالتی روز رئیس جمهور دوشنبه 17 فوریه
غیر عمومی روز مادر یکشنبه 10 می
فدرال روز یادبود دوشنبه 25 می
غیر عمومی روز پدر یکشنبه 21 ژوئن
ایالتی روز استقلال آمریکا جمعه 3 جولای
فدرال روز استقلال آمریکا شنبه 4 جولای
ایالتی روز استقلال آمریکا دوشنبه 6 جولای
فدرال روز کارگر دوشنبه 7 سپتامبر
ایالتی روز کلمب دوشنبه 12 اکتبر
ایالتی روز مردم بومی دوشنبه 12 اکتبر
ایالتی روز بازنشستگان چهارشنبه 11 نوامبر
فدرال روز شکرگذاری پنج شنبه 26 نوامبر
ایالتی روز پس از شکرگذاری جمعه 27 نوامبر
فدرال روز میلاد مسیح جمعه 25 دسامبر

تعطیلات سال نو در آمریکا
تعطیلات سال نوی میلادی 1 ژانویه هر سال است که نه تنها در آمریکا بلکه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک عید و جشن همگانی و شروع سال جدید شناخته می شود. در این روز تمامی مدارس، سازمان ها و مراکز دولتی تعطیل می باشند و عده بسیار کمی در این روز کار می کنند. این روز به طور سنتی به عنوان یک جشن مذهبی شناخته می شد اما از سال 1900 این روز به عنوان یک جشن همگانی یاد شد و روز سال نو نام گرفت. در این روز در آمریکا برنامه های متنوعی از رژه گرفته تا مسابقات فوتبال برای مردم اجرا می شود؛ همچنین مراسم و جشن شبانه آتش بازی و … در مناطق مختلف شهر انجام می گیرد. بزرگترین و مشهورترین جش های سال نو در آمریکا معمولا در شهر نیویورک آمریکا (New York) برگزار می شود.

تاریخچه سال نوی میلادی به تاریخ 15 مارس تقویم رومی بر می گردد، پس از انجام اصلاحات و تلاش های فراوان در تقویم اضافه شدن ماه های ژانویه و فوریه صورت گرفت. آغاز سال در اول ژانویه در سال 153 قبل از میلاد توسط دو کنسول رومی برقرار شد، این ماه به نام خدای رومی دروازه ها نامگذاری شد به طوری که ژانوس دو چهره داشت، یکی رو به جلو و دیگری به عقب، یک نام مناسب برای ماه در آغاز سال که به نام ژانویه شناخته می شود. سال نوی میلادی در سال 2021 در روز جمعه خواهد بود و در ساعت 00:00 مراسم آتش بازی و نورپردازی در میدان ها و مناطق مشهور شهرهای آمریکا برپا می شود.

تعطیل رسمی روز استقلال آمریکا
همانطور که از نامش پیداست در روز4 جولای هر سال، به مناسبت روز استقلال ایالات متحده آمریکا از بریتانیا در سال 1776 این روز یک روز تعطیل رسمی در آمریکا به شمار می آید. تاریخچه این روز به قرن 18 و انقلاب آمریکا در سال های 1775 تا 1783 بر می گردد به طوری که پس از مبارزات و کشمکش های فراوان در نهایت نمایندگان 13 مستعمره بریتانیا در ژوئن 1776 قطعنامه ای را تصویب کردند که استقلال ایالات متحده آمریکا از بریتانیا را بیان می کرد. سپس با امضای این قطعنامه و قانونی شدن آن در 4 جولای از آن پس هر سال در این تاریخ روز گرامیداشت استقلال ایالات متحده آمریکا نام گرفته و تعطیل رسمی اعلام شده است.

این روز که یک روز ملی برای میهن پرستان و مردمان آمریکاییست با جشن های خانوادگی با تکیه بر سنت های آمریکایی همراه است؛ افراد و مردم این کشور در این روز پرچم کشور خود را در نقاط مختلف برافراشته می کنند و این روز را جشن می گیرند. علاوه بر این در این روز آتش بازی هایی همراه با آواز سرود ملی برپا می شود، همچنین در مراکز نظامی برای هر ایالت تیری با شعار سلام بر اتحادیه شلیک می شود. روز استقلال آمریکا در سال 2020، در 4 جولای روز شنبه و در سال 2021 روز یکشنبه می باشد. که طبق عادات آمریکایی ها تعطیلی روز شنبه را به روز جمعه موکول می کنند و تعطیلی روز یکشنیه را به روز دوشنبه موکول می کنند.

تعطیل رسمی بزرگداشت مارتین لوترکینگ
روز گرامیداشت مارتین لوتر کینگ رهبر تاثیرگذار آمریکایی در فعالیت های اجتماعی هر سال در 15 ژانویه جشن گرفته می شود و توسط دولت فدرال تعطیل رسمی در نظر گرفته شده است. این روز برای بزرگداشت و احترام به دستاوردهای این رهبر تأثیرگذار حقوق مدنی آمریکا را جشن گرفته می شود. ایده تعطیلی این روز به عنوان روز مارتین لوترکینگ، بلافاصله پس از ترور وی در سال 1968 مطرح شد. پس از مرگ کینگ، نماینده دموکرات ایالات متحده، جان کونیرز و سناتور جمهوریخواه ایالات متحده، ادوارد بروک لایحه ای را در کنگره وضع کردند تا تولد کینگ را جشن بگیرند. سرانجام پس از مخالفت ها و موافت ها و گذشت سال ها در سال 1986 این روز به عنوان بزرگداشت مارتین لوترکینگ تعطیل رسمی اعلام شد. این تعطیلی که نسبتا تعطیلی جدید است آداب و سنت خاصی ندارد و فقط در مدارس درباره فعالیت او صحبت می کنند و این روز را جشن می گیرند.

تعطیل رسمی کریستوفر کلمب در آمریکا
کریستوفر کلمب فردی است که در 12 اکتبر سال 1942 آمریکا را کشف کرد، به همین مناسبت دولت فدرال آمریکا سالانه دومین دوشنبه ماه اکتبر را برای بزرگداشت کریستوفر کلمب تعطیل رسمی اعلام کرده است. اگرچه این روز یکی از روزهای تعطیل به حساب می آید اما بسیاری از مراکز و سازمان ها در این روز باز هستند؛ بنابراین در حالی که ممکن است برخی بانک ها نیز باز باشند اما معاملات بانکی پردازش نمی شوند. این روز را در برخی از ایالت ها روز جشن بومیان آمریکایی نیز نام نهاده اند. به طور سنتی، جشن های روز کلمب شامل درس هایی در مورد کریستوفر کلمب و سفر وی در مدارس است. در سراسر ایالات متحده، روز کلمب به جشن میراث ایتالیایی و آمریکایی تبدیل شده است، اجتماعات در این جشن، میزبان رژه ها و نمایشگاه های خیابانی با لباس های رنگارنگ، موسیقی و غذای ایتالیایی هستند.

در این مقاله سعی شد تا تعطیلات رسمی یا فدرال آمریکا همراه با تاریخ به شما عزیزان ارائه شود. همانطور که اشاره شد تعطیلات در هر ایالت می تواند متفاوت باشد لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایالت مورد نظر، آن را جستجو کنید و در سایت های رسمی تقویم مربوط به ایالت را بیابید. همچنین مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای هر گونه مشاوره برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی آماده خدمتگذاری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *