کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی جزء پول‌سازترین رشته‌ها در تمام کشورهاست؛ تحصیل دندانپزشکی در کانادا در سال های اخیر مورد توجه افراد بسیاری به خصوص در جهت مهاجرت به کشور کانادا قرار گرفته است. کیفیت آموزش در کشور کانادا بسیار بالا و دارای استاندارد جهانی بوده و هم چنین این کشور دارای شرایط مطلوب تحصیل می باشد. در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اختیار شما همراهان همیشگی قرار دهیم. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با مشاورین مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا
همان طور که می دانید در سال های اخیر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های مهاجرتی است که مورد توجه اکثر متقاضیان قرار گرفته. رشته دندانپزشکی در کانادا جزء پر طرفدارترین رشته های دانشگاهی در سال 2020 است. طول دوره تحصیل رشته دندانپزشکیدر این کشور 4 تا 6 سال می باشد. تخصص های قابل تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا عبارتند از: لثه درمانی، ریشه درمانی، دندانپزشکی کودکان ، بهداشت دهان و دندان و غیره. پذیرش رشته دندانپزشکی در کانادا محدودیت هایی برای متقاضیان به همراه دارد که می توان با داشتن رزومه قوی و مدرک زبان آیلتس 6.5 شانس قبولی را افزایش داد. کشور کانادا فرصت های شغلی مناسبی را برای فارغ التحصیلان به وجود آورده و تحصیل دندانپزشکی در کانادا یکی از روشهای مهاجرتی روز دنیاست.

برترین دانشگاه های دندانپزشکی در کانادا
دانشگاه های معتبر کانادا که رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند عبارتند از:

• دانشگاه بریتیش کلمبیا

• دانشگاه تورنتو

• دانشگاه آلبرتا

• دانشگاه مک گیل

• دانشگاه مونترال

• دانشگاه لاوان

میزان درآمد دندانپزشکان در کانادا
میزان دریافتی یک دندانپزشک در کشور کانادا متغیر می باشد و این میزان حقوق به مواردی از قبیل مهارت فرد و سابقه کار دندان پزشک بستگی دارد. اما در مجموع درآمد شغل دندان پزشکی در سال 2020 بسیار بالا بوده و این میزان رو به رشد است؛ میانگین درآمد سالیانه یک دندان پزشک در کشور کانادا حدود 200000$ (دلار کانادا) خواهد بود. خدمات دندان پزشکی در کانادا شامل بهداشت دندان، جراحی دندان و فک، تشخیص آسیب دهان و دندان می باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در کانادا
هزینه های تحصیل دندان پزشکی در کانادا رو به افزایش بوده و کمی بیش از هزینه تحصیل پزشکی در کانادا می باشد و حدود 21000$ (دلار کانادا) تخمین زده می‌شود. به طور مثال متقاضی رشته دندان پزشکی در کانادا می بایست حدود 10000$ الی 11000$ برای امور زندگی و هزینه های شخصی در نظر بگیرد. هزینه های دیگر از قبیل حمل ونقل، لوازم تحریر، هزینه تلفن و اینترنت و غیره را هم در نظر بگیرد. متقاضیان رشته دندانپزشکی در کانادا می توانند دوران تحصیل خود را در خوابگاه های دانشجویی که به دانشجویان تعلق می گیرد بگذرانند که شامل هزینه کم تر و مقرون به صرفه تر می باشد.

کار در حین تحصیل دندانپزشکی در کانادا
دانشجویان در حین تحصیل در رشته دندان پزشکی در کانادا می توانند کار به صورت پاره وقت داشته باشند تا در این صورت بتوانند بخشی از هزینه های مربوط به به تحصیل و زندگی خود را جبران کنند. دو نکته ی بسیار مهم در این خصوص وجود دارد که می بایست مورد توجه قرار بگیرد، مورد اول این که متقاضی باید توجه داشته باشد که شرایط کار در کانادا با ویزای تحصیلی را داشته باشد. نکته ی حائز اهمیت دیگر این که متقاضیان قبل از شروع دوره تحصیلی نمی توانند مشغول به کار پاره وقت شوند. اما دانشجو باید توجه داشته باشد نمی تواند زیاد به کار در حین تحصیل امیدوار باشد و متاسفانه دانشجویان رشته دندانپزشکی با توجه به حجم بالای دروس نمی توانند زمان زیادی را به کار اختصاص دهند.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در کانادا
دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی دندانپزشکی در کانادا می توانند به راحتی در این کشور مشغول به کار شوند و مطب خصوصی خود را راه بیاندازند و در صورتی که فرد متقاضی بتواند مطب خصوصی خود را در کشور کانادا تاسیس کند، می تواند نیروی کار متخصصی در مطب خود جذب کند. این مورد اهمیت رشته تحصیلی دندانپزشکی در کانادا را به وضوح نشان می دهد. همان طور که می دانید کشور کانادا به عنوان یکی از قوی ترین قطب های دندان پزشکی در کل دنیا شناخته شده و اعتبار بسیار بالایی دارد.

شرایط تحصیل دندان پزشکی در کانادا
متقاضیان تحصیل در کانادا در رشته دندان پزشکی می بایست به یک سری نکات توجه داشته باشند. متقاضی باید 1 الی 4 سال تحصیلات تکمیلی را بگذراند، قبل از تحصیلات دندانپزشکی، باید مدارک تحصیلی از دانشگاه های معتبر و مجوز دریافت شده از دستگاه نظارتی ارائه شود. مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندان پزشکی در کشور کانادا از قبیل ارائه مدارک میزان تحصیلات، تجربه کاری، سن متقاضی، تسلط فرد به زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای دارند.

اهمیت تحصیل دندانپزشکی در کانادا
تا به حال به این سوال فکر کرده اید چرا تحصیل دندانپزشکی در کانادا؟ دلایل زیادی وجود دارد که اهمیت بالای کشور کانادا را در مورد پذیرش تحصیل دندانپزشکی نشان می دهد. در این مقاله چند مورد را با هم بیان می کنیم، در کشور کانادا دندان پزشکان می توانند علاوه بر فعالیت بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز بهداشت، به صورت خصوصی شروع به فعالیت کنند. کشور کانادا با رشد جمعیت به خصوص افزایش میانگین سن جمعیت، متقاضی داوطلبان جوان در این رشته می باشد. در صورتی که فرد متقاضی بتواند مطب شخصی خود را راه بیاندازد می تواند دستیارانی را استخدام کند و به این ترتیب اشتغال زایی کند. تحصیل دندانپزشکی از جمله رشته های پر درآمد در کانادا می باشد و علاوه بر آن از جمله مشاغل مورد نیاز کانادا نیز محسوب می شود. مورد آخر نیز در این مبحث گرفتن تخصص در رشته دندانپزشکی با 1 تا 4 سال تحصیل اضافی امکان پذیر است.

امیدواریم که تمامی مطالب گفته شده در خصوص تحصیل دندانپزشکی در کانادا مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. مقاله تحصیل دندانپزشکی در کانادا توسط همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای شما گرد آمده و امید داریم اطلاعات کافی در اختیار شما قرار گرفته باشد. در صورت تمایل در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دندانپزشکی و سایر روش ها میتوانید از مشاوره تلفنی و حضوری بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *