نروژ

تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

تحصیل در کشورهای خارجی مانند نروژ به زبان انگلیسی، یکی از پر مخاطب ترین موارد مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی نیز یک فرصت با شرایط مناسب محسوب می شود، چرا که در نروژ سطح رفاه بالا و همچنین دانشگاه های معتبری وجود دارد. همچنین یکی از اولویت ها سیستم آموزشی نروژ، تحصیل دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی در دانشگاه های نروژ است. طبق آمار حدود 15000 دانشجو بین المللی در دانشگاه های این کشور ثبت نام نموده اند، همچنین دانشگاه ها در نروژ سعی در افزایش این تعداد مبتنی بر ظرفیت خود را دارند. برخی از مزایای مهاجرت به این کشور شامل خدمات درمانی رایگان و همچنین تفرجگاه های زمستانه و مفرح میشود؛ اما اینها، تنها دلیل ترقیب مردم به مهاجرت نیست.

 

شرایط تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی
یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل در کشور نروژ رایگان بودن آن است؛ مردم در تمام مقاطع تحصیلی، اعم از: ابتدائی، متوسطه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، همه و همه رایگان هستند. لذا تحصیل در نروژ هزینه بسیار پایینی را در بین کشورهای اروپایی خواهد داشت؛ همچنین از مزیت های دیگر این انتخاب میتوان به این اشاره کرد که این کشور بین مهاجران و شهروندان خود فرقی نگذاشته و چه افرادی که به منظور اقامت و چه افرادی که به منظور تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند دارای حق تحصیل رایگان هستند. اکثر مردم نروژ میتوانند انگلیسی صحبت کنند، اما زبان رسمی این کشور زبان نروژیست؛ لذا مهاجران برای تحصیل در مقاطع تحصیلی کشور نروژ نیاز به دانش اولیه و مبتدی (به صورت حداقل) از زبان نروژی را دارند.

به طور کلی میزان دانش زبان نروژی برای تحصیل در این کشور به دانشگاه مربوط می باشد؛ به عبارتی هر دانشگاه سطح مورد نیاز خود را اعلام می کند. اما به صورت کلی می توان گفت حداقل سطح مورد نیاز از زبان نروژی جهت تحصیل در دانشگاه های این کشور سطح B2 می باشد. به عنوان یک نکته، بهتر است متقاضیان قبل از اعلام آمادگی به سراغ فراگیری زبان نروژی بروند، تا بتوانند شانس خود را نیز برای اخذ پذیرش افزایش دهند. شایان ذکر است در صورتی که دانشجو پذیرش شده دانش لازم از زبان نروژی را برای تحصیل در این کشور نداشته باشد، میتواند از دوره یکساله که توسط دانشگاه دایر میشود استفاده کند. اما این روش در ابتدا شانس متقاضی برای پذیرش را کاهش داده و سپس متقاضی را طبیعتا وادار به هزینه بیشتر در نروژ می کند.

شرایط کیفی تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی
میزان جمعیت پایین کشور نروژ، باعث شده مدیریت و سطح کیفیت دانشگاه ها این کشور در سطح مطلوبی قرار گیرند و دانشجویان به صورت مستقیم مورد توجه استاد واقع شوند؛ این مسئله یکی دیگر از دلایل مردم سایر نقاط دنیا برای مهاجرت تحصیلی به نروژ و مخصوصا در حوزه پزشکی است. دلیل بروز این امکان علاوه بر پایین بودن جمعیت، شامل مواردی همچون مدیریت و اسکان محصلین در کلاس هایی با حجم پایین متقاضیان میباشد. همچنین دانشجویان در این کشور علاوه بر تحصیل رایگان، میتوانند برای اندک هزینه باقی مانده بورسیه نیز دریافت کنند؛ هر چند در کشوری که میتوان از تحصیل رایگان بهره مند شد، می شود هزینه های زندگی را با حقوق مشاغل دانشجویی فراهم کرد، اما برای به صفر رساندن هزینه ها شرایط بورسیه تحصیلی نیز برای متقاضیان فراهم شده است.

با توجه به سطح کیفی آموزش و رایگان بودن تحصیل در کشور نروژ میتوان این کشور را مقصد مناسبی برای مهاجرت تحصیلی دانست. همچنین یکی از دلایل دیگر برای مناسب دانستن نروژ به عنوان مقصد تحصیلی، دانشگاه هایی بدون جو رسمی است؛ دانشجویان می توانند بسیار راحت و بی دغدغه با اساتید در ارتباط باشند و ایرادات تحصیلی خود را برطرف کنند. به عبارتی در دانشگاه های نروژ، ارتباط با تمام کادر دانشگاه به صورت غیر رسمی به سهولت قابل انجام است، این مسئله باعث ارتقاع سطح روابط عمومی دانشجویان و همچنین ارتقاء سطح تحصیلی آنها می شود. به طوری که دانشجویان استرس جو رسمی را نخواهند داشت و همچنین احساس راحتی در دانشگاه تا حدودی از تخلفات تحصیلی جلوگیری می کند و احساس امنیت را به دانشجویان منتقل می سازد.

مشکلات و رشته های مورد پذیرش برای تحصیل نروژ به زبان انگلیسی
بزرگترین مشکل متقاضیان تحصیل در کشور نروژ، ترس از ناتوانی در فرا گیری زبان نروژی و اخذ مدرک مورد نیاز است. اما این مشکل تنها جو روانی داشته و زبان نروژی با صرف زمان به سهولت قابل یاد گیری می باشد؛ همچنین برخی از رشته های تحصیلی در این کشور به صورت کامل با زبان انگلیسی تدریس می شوند. به عبارتی برخی رشته ها در مقطع کارشناسی قابل تدریس به صورت کاملا انگلیسی بوده و برای شرکت در این دوره ها نیازی به فراگیری زبان نروژی نیست. برخی از این رشته ها شامل زیست شناسی، مطالعات قطبی، زبان انگلیسی، هنرهای 3 بعدی، تولیدات سینمایی و تلویزیونی، فناوری و سرگرمی در دانشگاه نورد، در نروژ میباشند. همینطور علاوه بر رشته های ذکر شده رشته های دیگری نیز در مقطع کارشناسی به صورت کامل با زبان انگلیسی در برخی دانشگاه ها تدریس می شوند.

همچنین میتوان به رشته ها در کالج غیر انتفاعی به زبان انگلیسی نیز اشاره کرد؛ این رشته ها در مقابل هزینه های در بر گیرنده خود، کاملا به زبان انگلیسی تدریس شده و نگرانی متقاضیان را برای فراگیری زبان نروژی تا حد صفر کاهش می دهند. علاوه بر آن متقاضیانی که مایل به تحصیل در نروژ با هزینه شخصی هستند میتوانند در مقطع کار شناسی و یا رشته های کالجی که به صورت کاملا انگلیسی تدریس میشوند شرکت کنند. این مسئله سهولت کار را افزایش می دهد اما توصیه میشود متقاضیان برای تعامل بهتر با شهروندان نروژی زبان نروژی را آموخته و سپس برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنند تا علاوه بر تعامل بهتر با مردم، بتوانند در رشته هایی با آموزش به زبان نروژی شرکت کنند، شرکت در این آموزش ها تاثیر مستقیمی بر کیفیت آموزش نیز خواهد داشت.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب در حوزه مهاجرت، آماده ارائه تمامی خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی است؛ لذا متقاضیان می توانند از کارشناسان این موسسه مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *