فرانسه

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

فرانسه از جمله کشورهاییست که می توان در آن به زبان انگلیسی، مانند زبان فرانسوی تحصیل کرد. متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، باید هنگام ثبت نام به وجود اساتید انگلیسی زبان در موسسه مورد نظر خود دقت فرمایند. این کشور دارای امکانات آموزشی در سطح بالای جهانی است، به طوری که میتواند برای بسیاری از متقاضیان رضایت بخش باشد. تحصیل در کشور فرانسه میتواند در ادامه حتی منجر به اخذ اقامت دائم آن شود؛ همچنین این کشور جزء کشورهای عضو شینگن است و اقامت در آن میتواند سهولت رفت و آمد بین کشورها دیگر عضو شنگن را به ارمغان آورد. از مزایای دیگر تحصیل در فرانسه میتوان به آشنایی با فرهنگ فرانسوی و تجربه حضور در یک کشور پیشرفته اشاره کرد.

 

شرایط تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی
فرانسه یکی از کشورهای دارای دانشگاه ها سطح بالا در جهان است، به عبارتی این کشور دارای امکانات آموزشی و اساتید خبره می باشد. متقاضیان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی مستلزم ارائه گواهی معتبر زبان انگلیسی میباشند، این گواهی میتواند یکی از دو مدارک آیلتس و یا تافل باشد. هر کدام از دانشگاه ها فرانسوی، نمره مورد نظر خود را برای حداقل نمره زبان، جهت ورود تعیین می کنند؛ به عبارتی حداقل نمره زبان برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی، در هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه های دیگر است. لذا شایان ذکر است متقاضیان قبل از آماده سازی مدارک جهت اقدام به اخذ پذیرش، میبایستی اطلاعات بروز دانشگاه مورد نظر خود را از وبسایت و یا کانال های ارتباطی دیگر بررسی کنند. متقاضیان می توانند با مراجعه به وبسایت دانشگاه ها و اطلاع از شرایط هر دانشگاه، خود را برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر آماده سازند.

همچنین دانشجویان میبایستی برای ارتباط با جامعه فرانسوی، زبان فرانسوی را نیز فرا گیرند. به این معنی که در صورت تحصیل به زبان انگلیسی دانشجویان برای فراگیری زبان فرانسوی برای خود فرصت بیشتری فراهم می کنند تا بتوانند همچنان با تمام توان خود با جامعه فرانسه ارتباط برقرار کرده و امور تحصیلی خود را پیش ببرند. اهمیت فراگیری زبان فرانسوی برای دانشجویان بین المللی در فرانسه بسیار بیشتر از زبان انگلیسی که زبان بین المللی محسوب میشود می باشد. در طول تحصیل در فرانسه ممکن است دانشجویان در شهرهای دانشجویی فرانسه با افرادی مواجه شوند که به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط ندارند، از این رو میتوان گفت که یکی از پیشنیازهای زمان تحصیل در فرانسه فراگیری زبان فرانسوی است.

دانشگاه های معتبر فرانسه برای تحصیل به زبان انگلیسی
کشور فرانسه دارای دانشگاه های متعددی است که به نقل از QS در سال 2020 اسامی تعداد 31 دانشگاه از فرانسه در بین 1000 دانشگاه برتر جهان به چشم میخورد. این مسئله خود بیانگر وجود دانشگاه های معتبر و علمی متعدد در این کشور است، که سطح مطلوبی از تحصیلات را به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می کنند. از دانشگاه های معتبر فرانسوی با قابلیت تحصیل به زبان انگلیسی میتوان به دانشگاه ساینس پو که یکی از معتبرترین دانشگاه های علوم اجتماعی در فرانسه است اشاره کرد؛ این دانشگاه دارای 7 پردیس جداگانه در فرانسه می باشد و دانشگاهی تحقیق محور بوده و همواره در تلاش است نقش مهمی در تعالی دانشجویان داشته باشد. برخی از رشته های مورد پذیرش این دانشگاه عبارت اند از: امنیت بین الملل، سیاست اقتصادی بین الملل، رشته حقوق بشر و برخی رشته ها دیگر.

یکی دیگر از دانشگاه های معتبر فرانسه دانشگاه ناننت می باشد که در سال 1460م توسط یک دوک بریتانیایی بنا شده؛ به نقل از موسسه تایم، این دانشگاه در رتبه 801 در بین دانشگاه های برتر جهان شناخته شده است. این مسئله بیانگر وجود یک دانشگاه معتبر و علمی و همچنین رقابت برای به دست آوردن پذیرش در آن است. همچنین تحصیل در این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های فرانسه محسوب میشود نیازمند سوابق تحصیلی و علمی درخشانیست که پذیرش متقاضی را سهولت بخشد و منجر به هدر رفت زمان و منابع مالی متقاضی نشود. متقاضیان می توانند در این دانشگاه در16 دوره مختلف که به زبان انگلیسی ارائه میشوند شرکت کنند. برخی از برترین رشته ها عبارت اند از:

• هیدرو دینامیک

• Project Management of Information Systems

• Earth, Planetary and Environmental Sciences

• نانو

• برخی رشته های حوزه مهندسی.

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه به زبان انگلیسی
به طور کلی هزینه تحصیل در فرانسه، شامل هزینه زندگی و هزینه دانشگاه می شود؛ در خصوص هزینه های دانشگاه میتوان گفت با توجه به ملیت، طول دوره و نوع موسسه ای که در آن تحصیل صورت میگیرد، هزینه ها متفاوت خواهند بود. به عبارتی عوامل بسیاری وجود دارند که بر هزینه های متقاضیان تاثیر مستقیم می گذارند، معمولا دانشگاه های فرانسه برای دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه ناچیزی دارند که حدودا بین €200 تا €400 (یورو) خواهد بود. اما شرایط برای دانشجویان بین المللی که از خارج از اتحادیه اروپا باشند، متفاوت می شود و میبایستی شهریه دانشگاه را پرداخت کنند؛ که البته جایی برای نگرانی نیست.

اگر متقاضیان وارد دانشگاه ها دولتی فرانسوی زبان شوند، هزینه آنها به شدت کاهش یافته و به صورت متوسط به €500 تا €600 (یورو) در سال خواهد رسید. به عبارتی ارتقاء دانش ها و مهارت متقاضیان، در مدیریت هزینه های سنگین به کمک آنها خواهد آمد، چرا که برای تحصیل در دانشگاه ها فرانسوی زبان، دانشجو مستلزم فراگیری زبان فرانسوی است. در غیر این صورت اگر دانشگاه مورد نظر انگلیسی زبان و خصوصی باشد، متقاضی میبایستی هزینه بالایی بالغ بر €10000 الی €30000 (یورو) در سال پرداخت نماید. همچنین تاکید میشود، هزینه دانشگاه با توجه به طول دوره و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود و نمیتوان مبلغ مشخصی برای هر رشته را بیان کرد؛ به عبارتی تنها میتوان میانگین کلی هزینه ها را محاسبه نمود تا در زمان مهاجرت تحصیلی به فرانسه متقاضی دچار مشکلات مالی نشود و بتواند به امور تحصیلی خود بپردازد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، یکی از برجسته ترین و معتبر ترین موسسه های حقوقی جهت اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به کشور های اروپایی می باشد؛ متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور می توانند از کارشناسان باتجربه این موسسه مشاوره دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *