دانستنی های مهاجرت

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی

تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی یکی از گزینه های جذاب برای متقاضیان ادامه تحصیل در اروپا است. پایتخت این کشور برن بوده و واحد پول آن فرانک می باشد؛ کشور سوئیس به طبیعت فوق العاده بکر و آرامش معروف است. سوئیس کشوریست که حتی روستاهایش رویایی می باشد و در سال تعداد زیادی توریست از آن دیدن می کنند، به ترتیب دین مسیحیت و سپس اسلام در این کشور رواج دارد. این کشور با آلمان و ایتالیا و فرانسه دارای مرز مشترک می باشد، به همین دلیل در این کشور دانشجویان آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی بسیاری به چشم می خورند. ادامه تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف به زبان های متفاوت دارای شرایط خاصی مانند مدارک زبانی و نمرات متفاوت می باشد و دانشگاه های این کشور دارای امتیازات بالا در رتبه بندی جهانی هستند.

 

مدارک لازم برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی
کشور سوئیس به دلیل قرار گرفتن در مرکز اروپا و چند زبانه بودن و همچنین امکانات رفاهی و امنیتی مناسب، مقصد خوبی برای تحصیل می باشد. وضعیت اقتصادی سالم و درآمد مناسب با شغل و امکان کار برای دانشجویان و افراد غیر بومی از دلایل مهاجرت تحصیلی به کشور سوئیس است؛ دانشگاه های سوئیس برای هر فرد خارجی مدارک متفاوتی را درخواست می کنند. برای بررسی ملاک و معیارهای هر شهر و دانشگاه شما می بایست: شرایط ویزای تحصیلی، زبان مورد نظر، مدارک زبان، هدف شما از تحصیل، رشته و دانشگاه مورد علاقه، بورسیه تحصیلی، هزینه های تحصیلی، آینده شغلی و اقامت دائم را مد نظر قرار دهید. اما مدارک عمومی شامل موارد زیر می باشد:

• دو قطعه عکس

• فرم درخواست

• مدارک مهاجرتی اعم از ویزا و مدارک شناسایی

بورسیه برای تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی
دانشجویان خارج از اتحادیه برای تحصیل در سوئیس ملزم به پرداخت شهریه هستند؛ به همین دلیل دانشجویان در جهت اخذ بورسیه تلاش می کنند. بورسیه تحصیلی در سوئیس بسیار محدود می باشد و شامل دو نوع دانشجوی درخشان و پروژه و یا پایان نامه ی برتر می شود؛ شرط قابل اهمیت دیگر دریافت بورس زبان تحصیل است. در کشور سوئیس امکان تحصیل به چهار زبان آلمانی ایتالیایی فرانسوی و رومانیش تحصیل وجود دارد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم در کنار دیگر زبان ها وجود دارد اما در دانشگاه های سوئیس تحصیل به زبان انگلیسی متفاوت است. مثلا ممکن است یک دانشگاه زبان آلمانی و فرانسوی را در مقطع کارشناسی بپذیرد در حالی که در مقطع کارشناسی ارشد زبان انگلیسی را مد نظر قرار داده است. درجدول زیر اطلاعاتی در این خصوص ارائه شده است:

نام دانشگاه/ کارشناسی/ کارشناسی ارشد
برن/ آلمانی به جز رشته زبان های خارجی/ آلمانی و انگلیسی
بازل/ آلمانی/ آلمانی و انگلیسی
فریبرگ/ فرانسوی و آلمانی/ فقط برخی رشته ها انگلیسی
ژنو/ فرانسوی/ فرانسوی
نوشاتل/ فرانسوی/ فرانسوی
لوزان/ فرانسوی/ فرانسوی و انگلیسی
لوسرن/ آلمانی/ آلمانی
لوگانو/ ایتالیایی/ انگلیسی
سنت گالن انگلیسی و آلمانی/ انگلیسی و آلمانی
زوریخ/ آلمانی/ انگلیسی

دانشگاه و رشته های تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی
در کشور سوئیس چهار زبان به عنوان زبان رسمی شناخته می شود. فضای بین المللی در شهرهای دانشجویی سوئیس موجود موجب می شود تا دانشجویان در کنار دو زبانی که مسلطند با دیگر زبان ها نیز آشنا شوند و در کنار ملیت های آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی می توانند مهارت زبان خارجی خود را تقویت کنند. البته دوره های آموزش زبان انگلیسی در این کشور توسط دانشگاه های برتر مانند زوریخ و فریبرگ برگذار می شود؛ همچنین موقعیت پیشرفت و تحصیل در دیگر کشورهای علمی را برای شما فراهم می کند. مدارک مورد نظر برای تحصیل در سوییس به زبان انگلیسی TOEFL، IELTS و برای زبان فرانسوی DALF، DELF و برای زبان آلمانی DSH، OCD می باشد. در کشور سوئیس مدت تحصیل در کارشناسی 3 سال و در کارشناسی ارشد دو سال و در مقطع دکترا 5 الی7 سال می باشد. پرطرفدارترین رشته ها در این کشور عبارتند از: مدیریت MBA، حقوق مالی و حسابداری، حقوق بین الملل، ریاضیات و تجارت بین الملل. در نمودار زیر ملیت هایی که در سوئیس در حال زندگی هستند ذکر شده است:

ملیت های ساکن در سوئیس

زوریخ در مجموع 20 دانشگاه و موسسه آموزشی عالی دارد و یک شهر آموزشی پیشرو محسوب می شود. دانشجویان در محل تحصیل خود فرصت شغلی بسیاری دارند، زوریخ نسبت به دیگر شهرها بزرگتر و بین المللی تر است. دانشگاه لوزان سوئیس دارای رتبه 151 در رتبه بندی جهانی است و دیگر دانشگاه های لوزان رشته های تحصیلی متفاوتی دارند و تنوع بسیاری دارد، از رشته های فنی مهندسی مکانیک و عمران گرفته تا زبان شناسی اکثر رشته و گرایش ها را پوشش می دهد. این شهر با کمبود نیروی انسانی مواجه است پس می توانید با شانس بیشتری پس از تحصیل به کار در سوئیس بپردازید. در برن بیشتر به تحصیل به زبان انگلیسی توجه شده و انگلیسی زبانان در این شهر بیشتر به چشم می خورند، دوره های کارآموزی مخصوص دانشجویان معدن و بیمه و ساخت و ساز و کشاورزی در این شهر وجود دارد. در ژنو بهترن فعالیت های تحقیقاتی انجام می پذیرد و دانشجویان دکترا بیشتر در این شهر اقامت دارند.

هزینه ها و مشاغل در کشور سوئیس
تحصیل در مدارس دولتی و دانشگاه سوئیس برای عموم در حالی که از کشورهای اتحادیه اروپا باشند رایگان است، در غیر اینصورت هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی سوئیس حدود 43000€ (یورو) می باشد. به ترتیب برخی از مقرون به صرفه ترین و بهترین دانشگاه ها در کشور سوئیس عبارتند از:

• دانشگاه ژنو متوسط شهریه 900€ (یورو) در سال

• دانشگاه برن متوسط ​​شهریه 1700€ (یورو) در سال

• دانشگاه علمی کاربردی و هنرهای شمال غربی سوئیس متوسط شهریه 1260€ (یورو) در سال

• دانشگاه لوزان متوسط شهریه 1040€ (یورو) در سال

• موسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ متوسط ​​شهریه 1200€ (یورو) در سال

• موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان متوسط شهریه 1150€ (یورو) در سال

• دانشگاه بازل متوسط شهریه 1550€ (یورو) در سال

• دانشگاه زوریخ متوسط شهریه 1300€ (یورو) در سال

بر اساس آمارها تا سال 2030 کشور سوئیس با کمبود نیم میلیون نیروی انسانی مواجه خواهد شد. کشور سوئیس بنابر جمعیت دانشجوی خود مشاغل ایجاد کرده، اما کمبود نیروی کار موجب می شود تا در کنار بومیان از دیگر افراد با ملیت های متفاوت در زبان های متفاوت دعوت به کار شود. به طور کلی میزان زنان شاغل در این کشور در حال کاهش است، پس می توان به استخدام بالای زنان امیدوار بود. مشاغل مورد نیاز کشور سوئیس در حال حاضر مشاغل مهندسی عمران و حسابداری و امور مالی و پزشکی و دارو ساز و حقوق دان و آموزش و پرورش می باشد. همچنین در مشاغل صرفا به زبان انگلیسی می توان به مشاغل مربی زبان انگلیسی کارشناس فروش و بازاریاب و راننده و پرستار اشاره کرد.

برای کسب اطلاعت در خصوص مهاجرت به سوئیس و ویزای سوئیس با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *