مهاجرت تحصیلی پرتغال

تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال

تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال

آگاهی از شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال مستلزم علاقه و نمرات خوب و اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر کشور پرتغال می باشد. رشته روانشناسی یکی از رشته هایی است که دانشجویان دوست دارند در کشور پرتغال جهت تحصیل برگزینند. حرفه روان شناسان از زمان ایجاد اولین مدارک روانشناسی و اولین دانشگاه ها در دهه 80 میلادی بسیار پیشرفت کرده است. در یکی از آمارهای تحصیلی در کشور پرتغال بیان شده است که روانشناسان در این کشور حدود 85% زن می باشند و میانگین سنی در شاغلان حدود 39 سال بوده است.

هم اکنون رشته روانشناسی در کشور پرتغال در زمینه های مختلفی مشارکت دارد:

 • کار در بهداشت
 • آموزش
 • سیستم تأمین اجتماعی
 • سیستم عدالت
 • ورزش و خانواده و مدارس

پزشکان و دانشجویان آینده روانشناسی باید از اطلاعات در دسترس و دانش خود نهایت استفاده را در جهت رفع مسائل و حل چالش های اشخاص بنمایند. در واقع برای جامعه پرتغالی ها این مساله بسیار اهمیت دارد. شما برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال بایستی در درجه اول زبان انگلیسی و پرتغالی خود را تقویت کنید و سپس نمرات مورد نظر برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پرتغال را اخذ کنید. برای اخذ ویزا بایستی نامه پذیرش خود و مدارک زبانی را نیز به سفارت کشور پرتغال ارائه دهید. در ادامه مقاله پیشرو که به نگارش مقاله نویسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد در خصوص تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال توضیح می دهیم.

مزایای تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال

ضروری است که درک کنید که روانشناسان در چه زمینه هایی کار می کنند و همچنین باید بدانید که در کدام مناطق درصد بالاتری از متخصصان روانشناسی فعالیت می کنند. همچنین در نظر داشتن پیشرفت رشته و شغل و کاربرد رشته روانشناسی در پرتغال در سطح اروپا و جهان بسیار مهم است. از آنجا که پرتغال عضوی از اتحادیه اروپا است، شما می توانید از مزایای این مورد نیز بهره ببرید. به طور مثال شما می توانید در صورت شرایطی پس از اتمام تحصیل در آن جا مشغول به کار شوید و سپس اقامت کسب و کنید و به راحتی بتوانید به دیگر کشور ها سفر و تحصیل کنید. همچنین مخارج و هزینه ها در کشور پرتغال از دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه است. البته که شما می توانید از بورسیه های متفاوت نیز استفاده کنید.

دروس مهم در این رشته عبارتند از:

 • روانشناسی عمومی
 • تاریخ روانشناسی
 • روانشناسی فیزیولوژیک
 • روانشناسی تجربی
 • روانشناسی شناختی
 • روانشناسی رشد
 • روانشناسی اجتماع
 • روانشناسی شخصیت

رشد تعداد روانشناسان، ارائه مدارک معتبر روانشناسی از دانشگاه های معتبر در پرتغال و ایجاد فرصت های شغلی و موقعیت حرفه ای در پرتغال که امکان مقایسه را فراهم می کند. ارائه مطالعات معتبر برای کمک به بحث سیاسی در مورد سازمان حرفه ای روانشناسان در پرتغال و پیش بینی تحولات و وضعیت حرفه ای روانشناسان در پرتغال برای سال های آینده است. پس از مدرک اول روانشناسی، که عمومی است، دانشجویان خارجی می توانند برای تحصیلات تکمیلی مطالعات در حوزه های مختلف، از جمله روانشناسی بهداشت که در بسیاری از دانشگاه های دولتی و خصوصی پرتغال در دسترس است اقدام کنند.

جایگاه تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال

مطالعات تکمیلی در کشور پرتغال شامل یک آموزش عملی در زمینه های عملی مانند بیمارستان ها، مراکز مراقبت های بهداشتی، کلینیک های خصوصی است. پرتغال می تواند برای محققان جوانی که می خواهند تحصیل کنند بسیار جذاب باشد. در دانشگاه های پرتغال، روانشناسی با تدریس در چارچوب دوره های تحصیلی آغاز می شود و هدف اصلی آموزش آن ارائه اطلاعات روان شناسان و معلمان آینده است. مدرک روانشناسی، در پرتغال، از دهه 60 در موسسه خصوصی Instituto Superior de Psicologia Aplicada (ISPA) آغاز شد و به طور رسمی در سال1977 در دانشگاه های دولتی تأسیس شد. علاقه به روانشناسی بهداشت در این کشور حتی اخیرا نیز بیشتر شده است.

انجمن روانشناسی بهداشت پرتغال (SPPS) یک جامعه علمی برای ارتقاء و انتشار روانشناسی سلامت، تحقیقات علمی و ارتقا دستاوردهای علمی است. این انجمن توسط گروهی از افراد که به روانشناسی سلامت مرتبط بودند، یا به عنوان محقق یا به عنوان یک متخصص، در حد یک طیف وسیع جغرافیایی شکل گرفت. این گروه در طی اولین کنگره ملی روانشناسی سلامت، که توسط انجمن ها و انجمن های مختلف روانشناسی حرفه ای مرتبط با آموزش روانشناسی برگزار شد، شکل گرفتند. اعضای این گروه، شامل محققان، دانشگاهیان، معلمان و متخصصان، می باشند. دوره های تحصیلی روانشناسی قبلا در دانشکده هنر ارائه می شد. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

جایگاه تحصیل در رشته روانشناسی در پرتغال

ویژگی روانشناسان در پرتغال

در حال حاضر مهمترین موضوعات و چالش های روانشناسان در پرتغال اشتغال و تحرک، افزایش بیکاری است. همانطور که افراد بیشتری تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته های روانشناسی برای مشاغل افزایش می دهند بسیاری نیز علاقه مند به استفاده از آموزش روانشناسی خود در خارج از پرتغال هستند. اهداف رشته روان شناسی در کشور پرتغال عبارتند از:

 • ارائه دانش تخصصی و کاربردی
 • اجرای مهارت های خاص روان شناسی

ویژگی هایی که روانشناسان در پرتغال بایستی داشته باشد عبارتند از:

 • تطبیق پذیری
 • انعطاف پذیری

به عبارت دیگر از روان شناسان در پرتغال انتظار می رود تا بتوانند در درجه اول در جامعه تاثیرگذار باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات تخصصی تر و جزئی تر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :