نروژ

تبدیل ویزای تحصیلی نروژ به ویزای کار

تبدیل ویزای تحصیلی نروژ به ویزای کار، به دلیل سطح رفاه بالا در این کشور برای متقاضیان حائز اهمیت است. چرا که با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در این کشور اسکاندیناوی، متقاضیان مشمول اشخاصی می شوند که از مزایا زندگی و کار در کشور نروژ بهره مند هستند. شایان ذکر است که این مسئله یکی از دغدغه دانشجویان مهاجر به این کشور بوده و تبدیل ویزای تحصیلی این کشور به ویزای کاری آن، پس از تحصیل امری ضروری جهت اقامت در این کشور است؛ در غیر این صورت و تمدید مجدد ویزای تحصیلی، متقاضی میبایستی مجدد به تحصیل در این کشور بپردازد. این مسئله می تواند اهداف متقاضی از مهاجرت را از نظر زمانی دگرگون کند.

شرایط کار پس از تحصیل در نروژ
به جرئت می توان گفت که یکی از نگرانی های متقاضیان قبل از مهاجرت به نروژ، مسئله کار پس از تحصیل در این کشور است. چرا که پیدا کردن شغل پس از تحصیل در کشور خارجی آن هم شغلی متناسب با تخصص متقاضی امری بسیار دشوار به نظر می رسد. کار پس از تحصیل و تبدیل ویزای تحصیلی کشور نروژ به ویزای کار آن، علاوه بر دشواری هایش ثمرات فراوانی دارد، به عبارتی این کشور در ازای مهاجرت مردم به آن به مهاجران مزایا ارزنده ای را اعطا می کند. همچنین اخذ ویزای کار کشور نروژ به معنی درآمد بالا به واسطه تخصص بوده و می تواند سطح رفاه بالای نروژ را به صورت ملموسی جلوه دهد. کار و زندگی در این کشور منجر به رشد و توسعه فردی نیز می شود، چون محیط زندگی متقاضی تبدیل به محیطی در یک کشور توسعه یافته اروپایی خواهد شد.

کار پس از تحصیل در نروژ شامل مجموعه قوانینی می شود که توسط این کشور وضع شده و در دستور کار قرار گرفته که سرپیچی از آن ها می تواند موجب از دست دادن اقامت در این کشور بشود؛ چرا که احترام به قوانین کشور میزبان، از الزامات مهاجرت به کشور اسکاندیناوی نروژ همانند سایر کشور ها می باشد. این کشور در راستای حمایت از متقاضیان خارجی قوانینی را وضع کرده که موجب منافع مشترک کار فرما و متقاضی خارجی است. قوانین این کشور و فرهنگ مردم آن اولین مسائلی هستند که باید جهت مهاجرت به کشور نروژ دانست، برخی از آن ها عبارت اند از:

• الزام عقد قرارداد کتبی بین کار فرما و متقاضی کار.

• ذکر تمام شرایط کاری در قرارداد.

• عقد قرارداد پس از یک ماه کار آزمایشی.

کار در نروژ و اقتصاد آن
اقتصاد کشور نروژ یک اقتصاد ترکیبی و توسعه یافته می باشد که بخشی از آن در دستور کار مدیریت راهبردی دولت نروژ می باشد. این کشور علاوه بر وجود منابع طبیعی فراوان مانند نفت، علاقه به توسعه بخش های دیگر اقتصاد خود دارد تا بتواند منابع درآمدی کشور را افزایش داده و همچنین خام فروشی نکند،. از این رو برخی به این کشور لقب نفت خیز موفق را داده اند. علاوه بر واکنش فراوان اقتصاد نروژ نسبت به اقتصاد جهانی، اقتصاد این کشور پس از انقلاب صنعتی همواره با رشد مواجه بوده است. با وجود توسعه فراوان در این کشور بخشی از صادرات آن را منابع طبیعی تشکیل می دهند. همچنین صنعت کشتی سازی طی سال های زیادی یاور اقتصاد این کشور بوده، نروژ از آن جهت دارای اقتصاد ترکیبی است که با وجود منابع طبیعی، در تلاش است که صنایع مختلفی را شامل شود.

هر چند نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و این کشور یک کشور توسعه یافته تلقی می شود اما شایان ذکر است که فشارهای شیوع پاندمی COVID-19 بر اقتصاد این کشور بی اثر نبوده و موجب افزایش نسبی نرخ بیکاری در آن شده است. لذا به نسبت افزایش نرخ بیکاری، رقابت بر سر پیدا کردن شغل در کشور نروژ تشدید خواهد شد. نرخ بیکاری تاثیر به سزایی در زندگی مردم داشته و کنترل آن امری ضروری برای دولت ها است، اما افزایش نرخ بیکاری در کشورهای توسعه یافته معمولا به صورت فوری کنترل می شود و از افزایش افسار گسیخته این پدیده جلو گیری خواهد شد. لذا نرخ بیکاری در کشور توسعه یافته ای همچون نروژ، بلا فاصله بعد از شروع بالقوه صنعت این کشور مانند دوران قبل از شیوع پاندمی کرونا، کاهش خواهد یافت.

نرخ بیکاری نروژ

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی نروژ به ویزای کاری
متقاضیان کار و زندگی در کشور نروژ می توانند از طریق تحصیلات اقدام به اخذ ویزای کار این کشور کنند؛ به عبارتی در این روش متقاضیان، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری نروژ تبدیل کرده و اقامت خود را در این کشور برای کار ادامه می دهند. این به آن معنیست که متقاضی با تحصیل در این کشور و اتمام تحصیلات و یافتن شغل مناسب، می تواند ویزای کار دریافت کرده و به زندگی در نروژ ادامه دهند. متقاضی در این روش ملزم به پیدا کردن کار در مدت 6 ماه تا 1 سال می باشد و با یافتن کار در این کشور اجازه تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری را پیدا می کند. شایان ذکر است که متقاضی می تواند با اخذ ویزای اقامت برای یک دوره آموزش کوتاه مدت نیز اقدام به اخذ ویزای کار پس از آموزش و یافتن کار کند.

توصیه می شود متقاضیان همواره با کارشناسان حقوقی مجرب در زمینه مهاجرت در ارتباط باشند و از آنها مشاوره بگیرند. همکاری با وکلا و کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مجرب می تواند به تصحیح روند کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *