فرانسه

تبدیل ویزای تحصیلی فرانسه به ویزای کار

تبدیل ویزای تحصیلی فرانسه به ویزای کار، بیشترین تقاضای دانشجویان پس از اتمام تحصیل می باشد، از دغدغه های دانشجویان، اشتغال و اعانه از حقوق کار و شغلشان در زمان تحصیل در فرانسه است. حتی عده ای در پی کسب تجربه های کاری و ایجاد زمینه برای شغل آینده خودشان هستند. آنان می خواهند بدانند که اگر درخواست مناسب و معقول کاری از سوی کارفرما یا شرکت و اداره ای به آنان پیشنهاد شد، یا اگر خودشان مایل به اشتغال و ادامه اقامت در کشور فرانسه بودند، آیا این امکان وجود دارد که نوع ویزای خود را تعویض و یا تبدیل کنند؟ شرایط و مراحل آن چیست چه دشواری هایی دارد و چه مدارکی برای تبدیل ویزای تحصیلی به کاری لازم می باشد؟

نوع ویزا/ هزینه به یورو
کوتاه مدت 60€
بلند مدت 99€
ترانزیت 60€
تحصیلی 50€
کودکان معاف
محققان معاف
کارگران فصلی معاف
فرانسه به همان اندازه که فکر می کنید، شاید هم بیشتر برای تحصیل و پیشرفت و ترقی شما عالی و فوق العاده خواهد بود. 81% درصد مردم فرانسه در شهرها زندگی می کنند، پس می توانید امیدوار باشید که میزان اشتغال برای شما هم فراهم باشد. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و برای تحصیل در دانشگاه یا کالج های کشور فرانسه، درخواست داده اید یا قصد آن را دارید، پس می بایست دارای ویزای دانشجویی باشید، معمولاً می توانید در مدت اعتبار این ویزا کار کنید. البته، به طور محدود و بر اساس میزان ساعات اعلامی در هفته، توسط دانشگاهی که در ان تحصیل می کنید. اما اگر می خواهید، پس از اتمام تحصیل کار کنید، به مجوز کار نیاز دارید و می بایست ویزای خود را تغییر دهید. مشاغلی همچون مهندسی فناوری و آی تی، مشاور فروش، محقق، برنامه نویس، از بیشترین مشاغل مورد نیاز فرانسه می باشد.

نرخ بیکاری فرانسه

مدارک لازم برای تبدیل ویزای تحصیلی فرانسه به ویزای کاری
تهیه و آماده سازی مدارک، یکی از مراحل مهم تبدیل ویزای تحصیلی سوئیس به ویزای کار می باشد. شما می بایست، مدارک درخواست شده را در مدت زمان محدود آماده کنید. مدارک لازم در این خصوص به چند دسته تقسیم می شوند، مانند مدارک، عمومی که عبارتند از: پاسپورت معتبر، فتوکپی از بیوگرافی، اعتبار، ویزا و تمبرهای ورودی. چهار عکس گذرنامه اخیر (8 عکس برای پاریس)، 3.5 سانتی متر در 4.5 سانتی متر. فتوکپی اجازه اقامت شما (در صورت موجود بودن)، شناسنامه (با ترجمه فرانسوی معتبر)، مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان فرانسوی، تایید سکونت که با مدارکی همچون: اجاره نامه و سند اقامت تحت نام شما کمتر از 3 ماه و رسید پرداخت اجاره، قبض های آب و برق و گاز و تلفن و شارژ، شناسنامه یا اجازه اقامت آن شخص و مدارکی نشان دهند ملک متعلق به اوست. مدارک تخصصی برای ویزای کاری در کشور فرانسه عبارتند از:

• قرارداد کار در فرانسه در 4 نسخه همراه با تصاویر

• تعهد امضا شده برای پرداخت حقوق توسط کارفرما(این پرداخت به 55% از حقوق ناخالص ماهانه کارمند و تا 2.5 برابر حداقل دستمزد می رسد.)

• اثبات ثبت آگهی شغلی و تماس های برقرار شده

• کپی آگهی شغلی ارسال شده به با ذکر کد

شرایط کارفرما در کشور فرانسه
اگر به دنبال استخدام در فرانسه هستید، بهترین راه برای انجام این کار، این است که پیشنهادهای شغلی که مدارک زبانی غیر از فرانسه، مانند: انگلیسی یا دیگر زبان ها را درخواست دارند، مد نظر قرار دهید. شما می بایست، به دنبال شغل هایی باشید که درصد کمی از فرانسوی ها، برای آن متقاضی باشند. کارفرما می بایست، آگهی استخدام را به گونه ای تنظیم کند که شخصی که می خواهد استخدام کند، تنها کسی باشد که قادر به پاسخگویی به نیازهای او باشد. بنابراین، کارفرما باید در اطلاعیه، مدارک لازم برای این موقعیت (مدارک تحصیلی، تجربه، زبان های صحبت شده، سایر مدارک خاص این شرکت و اجازه کار برای غیر فرانسوی ها) را مشخص کند. اسناد مربوط به کارفرما عبارتند از:

• اثبات واریز اظهارنامه ارتباط با اداره یا اظهارنامه های مالیاتی

• اساسنامه شرکت، در صورت موجود بودن

• کپی های مربوط به اعلامیه سه ماهه گذشته (شرکت هایی با بیش از 50 کارمند)
کپی های دو صفحه آخر ثبت نام پرسنل (شرکت هایی که کمتر از 50 کارمند دارند)

• اگر کارفرما قبلاً اجازه کار برای خارجی ها را درخواست کرده باشد: آخرین فیش حقوقی برای کارمندان خارجی که قبلاً در فرانسه کار کرده اند.

• اسناد مربوط به کارمند خارجی

• کپی قرارداد کار یا پیشنهاد کار

• نامه ای در مورد دلایل استخدام این کارمند، شرح عملکرد دقیق شغلی، موقعیت در سلسله مراتب و شرح مهارت او

نکاتی در خصوص تبدیل ویزای تحصیلی فرانسه به ویزای کار
اگر حداقل یک مدرک کارشناسی در کشور فرانسه دارید، یا یک پروانه یا گواهی نامه تخصصی و حرفه ای، شما می توانید برای یک سال دیگر توسط اجازه اقامت موقت تجدید پذیر، در کشور فرانسه بمانید. شما می توانید در هر شغلی تا حداکثر 60 درصد از یک هفته کاری، عادی کار کنید تا در هنگام پیدا کردن در فرانسه به صورت تمام وقت از زندگی خود پشتیبانی کنید. اگر کاری پیدا کردید که حداقل 1.5 برابر حداقل دستمزد کارمزد دریافت می کند، می توانید با دفتر محلی خود تماس بگیرید تا وضعیت خود را از دانشجو به کارمند دیگر تغییر داده و تمام وقت کار کنید. نکته ی مهم در این خصوص، آن است که اگر در رشته ی تحصیلی خود و یا در موسسه تحصیلی خود شاغل باشید، شرایط برای شما بسیار آسان تر خواهد بود؛ پس از یافتن شغل، برای اجازه کار، درخواست کنید و نامه ای از کارفرما ضمیمه کنید.

همچنین فارغ التحصیلان اخیر ممکن است واجد شرایط ویزای talent یا همان استعداد شوند. این نوع مجوز یک اجازه اقامت چهار ساله برای فارغ التحصیلان متخصص، موسسان شرکت، هنرمندان و غیره است. در این نوع ویزا شما می توانید خانواده خود را تحت شرایطی با خود همراه کنید. مواردی که به آن ها ویزای استعداد تعلق می گیرند عبارتند از: سرمایه گذاری در اقتصاد، شراکت با موسسات تحقیقاتی نوآور و خلاق، شراکت در پروژه اقتصادی دولتی، کارآفرینی و ایجاد مشاغل و کارگاه های جدید، استخدام در شرکت های بین المللی، در زمینه فرهنگ و هنر اشتغال و یا پیشنهاد داشته اید و یا اثر هنری خلق کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران زبده و متخصص در امور روش های مهاجرت به فرانسه در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *