آمریکا

تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت

تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در سال 2020 برای بسیاری از ملیت ها به یکی از آرزوهای بزرگ تبدیل شده است. آمریکا کشوری وسیع با صنعت و اقتصادی فوق العاده می باشد، این کشور با مساحت تقریبی 10 میلیون متر مربع و جمعیت تقریبی 320 میلیون نفری اقتصاد اول جهان می باشد و همه این ها باعث شده تا کشور آمریکا به انتخابی مناسب برای مهاجرین تبدیل شود. اقامت دائم در آمریکا مزایای زیادی دارد ولی تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت بسیاری از امتیازات دیگری را نیز در اختیار فرد قرار خواهد داد. در این مقاله درباره راه های تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت و تفاوت های این دو صحبت خواهیم کرد.

تفاوت اقامت دائم و تابعیت آمریکا
فردی که دارای اقامت دائم می باشد می تواند برای همیشه در کشوری که اقامتش را دارد زندگی کند، این در حالیست که تابعیت به شهروند شدن می انجامد و این فرد همچنین مزایای خاصی را از کشوری که شهروندی اش را دارد دریافت می کند. شهروندی ایالات متحده خدماتی را شامل می شود که از جمله آن می توان به اجازه زندگی و کار اشاره کرد؛ این فرد می تواند رای بدهد، با پاسپورت آمریکایی سفر کند، شغل های دولتی برگزیند و می تواند بصورت بلند مدت خارج از آمریکا زندگی کند و شهروندی خود را از دست ندهد. این فرد حتی می تواند شهروند کشور دیگری نیز باشد و حتی شهروندی خود را رد کند.

افرادی که اقامت دائم آمریکا را دارند افرادی هستند که دارای گرین کارت هستند، این افراد می توانند آمریکا را ترک کرده و دوباره بازگردند و اجازه کار در آمریکا را نیز دارند ولیکن بسیاری از حقوقی که یک شهروند از آن بهره مند است ندارند، برای مثال نمی توانند رای بدهند و از داشتن شغل دولتی محروم خواهند بود. افرادی که اقامت دائم دارند دارای گرین کارت آمریکا هستند، این افراد هر 10 سال برای تمدید گرین کارت خود اقدام می کنند. افراد دارای گرین کارت باید دقت کنند زیرا در صورت مرتکب جرم سنگین شدن می توانند به کشور خود ریپورت شوند.

راه های تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020
برای اخذ شهروندی آمریکا در سال 2020 چندین راه مختلف وجود دارد؛ یک از راه ها بصورت مستقیم می باشد، در این حالت در صورتی که فرزند در خاک آمریکا به دنیا بیاید شهروند آمریکا محسوب می شود و همچنین در صورتی که فرزندی در خارج از آمریکا از پدر یا مادری آمریکایی به دنیا بیاید او نیز شهروند آمریکا تلقی خواهد شد ولیکن باید نسبت واقعی ولی آمریکایی و فرزند مشخص شود. حالت های دیگر بصورت غیر مستقیم می باشد و افراد پس از دریافت اقامت دائم یا گرین کارت می توانند درخواست شهروندی یا تابعیت کشور آمریکا را بدهند. داشتن گرین کارت بدین معنا نخواهد بود که شما 100 درصد قادر به دریافت تابعیت آمریکا هستید؛ پس از گذشت 3 تا 5 سال از داشتن گرین کارت می توانید برای شهروندی آمریکا اقدام کنید. افرادی که دارای گرین کارت هستند باید 90 روز قبل از پایان 5 سال مدارک خود را به سازمان مهاجرت آمریکا ارائه دهند، فرد پس از پر کردن فرم معروف N400 باید منتظر بماند تا سازمان مهاجرت فرم، مدارک و اثر انگشت فرد را چک کند و پس از آن متقاضی را برای مصاحبه حضوری دعوت کند. در این مصاحبه آفیسر از تسلط این فرد به زبان انگلیسی باید مطمئن بشود و همچنین تایید مدارک ارسال شده نیز بایستی انجام شود.

ازدواج جهت تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020
یکی از روشها جهت گرفتن اقامت آمریکا و در پی آن گرفتن شهروندی این کشور ازدواج می باشد. آمریکا دو نوع ویزا برای اقامت از طریق ازدواج با فرد آمریکایی صادر می کند که عبارت است از ویزای نامزدی K1 و ویزای ازدواج. فرد دارای اقامت آمریکا باید بتواند شرایط لازم را فراهم کند تا این نوع ویزا را برای همسر یا نامزد خود دریافت نماید. این شرایط شامل: مدارک شناسایی، تمکن مالی، ثابت شدن رابطه عاشقانه بین دو طرف، داشتن محل زندگی در آمریکا و سند ازدواج می باشد. برای دریافت این نوع ویزا معمولا راه طولانی وجود دارد؛ ویزای ازدواج نوعی از ویزا است که در آن دو طرف باید حداقل یک سال از آشناییشان گذشته باشد و عشق و علاقه بین آن ها ثابت شده باشد که روند صدور این ویزا 1 تا 4 سال طول می کشد.

ویزای نامزدی K1 که مدت زمانی که طول می کشد تا صادر شود حدود 3 تا 15 ماه است. این نوع ویزا برای افرادیست که بالای 21 سال دارند. این ویزا غیر مهاجرتی است و در حقیقت موقتیست و 90 روز پس از ورود آن ها به آمریکا باید رابطه این دو به ازدواج ختم شود؛ باید دقت داشت که پس از 90 روز این ویزا باطل می شود و قابل تمدید نمی باشد. بعد از 3 تا 5 سال ازدواج فرد می تواند درخواست خود را برای تابعیت به اداره مهاجرت آمریکا تسلیم کند.

سرمایه گذاری جهت تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020
برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری چندین نوع مختلف ویزا وجود دارد:

ویزای EB5 ویزایی است که به دو بخش سرمایه گذاری 500 هزار دلاری و 1 میلیون دلاری تقسیم می شود که در آن فرد باید حداقل 10 آمریکایی را استخدام کند. این ویزای به ویزای 500 هزار دلاری نیز معروف می باشد.

ویزای E2 که متقاضی باید سرمایه ای به میزان 300 هزار دلار را بکار گیرد تا بتواند شغلی را بدست بیاورد، نصف این پول صرف شغل و نصف دیگر در حساب باقی می ماند.

ویزای EB3 که با وجود پیشنهاد کاری به فرد داده می شود؛ فرد متقاضی با یافتن کارفرما می تواند این نوع ویزا را دریافت نماید.

پس از پنج سال از گذشت اقامت در آمریکا این افراد می توانند درخواست خود را برای تابعیت به اداره مهاجرت آمریکا تقدیم کنند.

شرایط درخواست برای تبدیل اقامت آمریکا به تابعیت در 2020
• 5 سال حضور دائم در آمریکا

• حداقل 18 ساله بودن

• تسلط به زبان انگلیسی

• نداشتن سوء سابقه و قبول داشتن قانون اساسی آمریکا

• داشتن اطلاعات در رابطه با تاریخ کلی آمریکا

کسب تابعیت آمریکا یک امتیاز بزرگ محسوب می شود و دارندگان آن مزایای زیادی را بدست می آورند. برای کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت به آمریکا و کسب تابعیت این کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *