کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از روشهایی است که دانشجویان خارجی می توانند از آن طریق هزینه تحصیلات خود در کانادا را پرداخت نمایند. ماهیت بورسیه تحصیلی در کانادا بر پایه شایستگی دانشجو می باشد. این بورسیه ها از نوع پاداش های مالی بلاعوض می باشد. با وجود شایستگی محور بودن بورسیه ها و شرط موفقیت تحصیلی برای اخذ آن، برخی از بورسیه های تحصیلی نیز وجود دارند که به متقاضیان کارهای داوطلبانه و دارندگان سابقه کار اعطا می شود.

از شرایط اعطای بورسیه تحصیلی کانادا می توان به تحصیل تمام وقت در این کشور اشاره کرد. همچنین دانشجویان خارجی برای درخواست بورسیه های تحصیلی در کانادا بایست مدارکی شامل پاسپورت معتبر، ویزای تحصیلی کانادا، تجربه تحقیقات استثنائی داشته باشند. برنامه های بورسیه تحصیلی کانادا 2019 در هر 3 مقطع تحصیلی در دسترس متقاضیان قرار دارد و دانشجویان بر اساس دوره تحصیلی و شرایط خود می توانند درخواست بورسیه دهند.

اگر شما درباره تحصیل در کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی این کشور سوالی داشته باشید، پیشنهاد می شود که سوالات خود را از طریق کارشناسان و وکلای متخصص ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمائید.

تحصیل در کانادا
کانادا کشوری مملو از زیبایی های طبیعی غیرقابل تصوری همانند جنگل های انبوه، دریاچه های زیبا، کوههای سر به فلک کشیده می باشد. کانادا کشوری مهاجرپذیر می باشد و به لحاظ فرهنگی از جمله جوامع چند فرهنگی محسوب می شود. مردمان کانادا مردمی خونگرم و مهمان نوازی می باشند.

کانادا برای نهمین سال پیاپی توسط سازمان ملل به عنوان 3 کشور برتر جهان از نظر کار و زندگی در بین 174 کشور رتبه بندی شده است. همچنین گزارش شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد، کشور کانادا را به خاطر تنوع دلایل برای سیستم های آموزشی برتر، سیستم درمانی کیفیت بالا، وقوع جرم و جنایت پایین و محیط زیست پاک به عنوان رتبه اول نام برده است.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا
کانادا کشوری دانشجویی است که سالانه پذیرای بیش از 10000 دانشجو می باشد. میانگین هزینه تحصیل در کاناد در نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان، در سطح خیلی پایین و مقرون به صرفه ای قرار دارد. احتمالا دانشجویان در هر سال حول و حوش CAD$ 20,000 الی CAD$ 30,000 را صرف هزینه های تحصیلی خود خواهند کرد. این هزینه هم شهریه تحصیلی آنها و هم هزینه های جانبی زندگی را پوشش خواهد داد. هزینه های زندگی در کانادا به شرح زیر می باشد:

هزینه زندگی در کانادا 2019
گوشت قرمز (1 کیلو) C$ 14.58 شیر (1 لیتری) C$ 2.31
سیب (1 کیلو) C$ 4.00 قرص نان سفید (500 گرمی) C$ 2.78
سینه مرغ بی استخوان و بی پوست 1 کیلو C$ 13.11 برنج (سفید) 1 کیلو C$ 3.94
تخم مرغ (12 تایی) C$ 3.29 گوجه (1 کیلو) C$ 3.92
آب (بطری1.5 لیتری) C$ 2.24 سیب زمینی (1 کیلو) C$ 2.61
اجاره آپارتمان تک خواب (مرکز شهر) C$ 1,224.22 کرایه تاکسی (مسیر 1 کیلومتری) C$ 1.86
اجاره آپارتمان تک خواب (خارج شهر) C$ 992.35 کرایه 1 ساعت انتظار تاکسی C$ 33.00
1دقیقه تعرفه مکالمه تلفن همراه C$ 0.33 اینترنت با سرعت 60Mbps C$ 74.17
هزینه ماهیانه خدمات شهری برحسب آپارتمان 85 مترمربعی C$ 147.90 ا لیتر بنزین C$ 1.24

شرایط کار دانشجویی در کانادا
تحصیل در کانادا برای دانشجویان خارجی دارای امتبازات خاص خود می باشد. یکی از این امتیازات، امکان انجام کار دانشجویی در داخل On campus و خارج از دانشگاه off campus می باشد. اصولا انجام کار دانشجویی پاره وقت در کانادا تا 20 ساعت در هفته برای کلیه دانشجویان خارجی مجاز می باشد. در کانادا، در صورتی دانشجویان می توانند در دانشگاه محل تحصیل خود بدون اخذ ویزای کار کانادا Work Visa مشغول به کار شوند که :

•تحصیل تمام وقت در موسسه آموزش عالی دولتی یا موسسه آموزش عالی خصوصی که تحت قوانین مشابه با موسسه دولتی عمل می کند.
•دانشجویان ویزای تحصیلی معتبری در اختیار داشته باشند.

اما به منظور انجام کار خارج از دانشگاه، دانشجو بایست ویزای کار خارج از دانشگاه معتبری داشته باشد. چنین ویزایی به شما اجازه کار ضمن تحصیل در کانادا را می دهاد اما شغلی را تضمین نمی کند. همچنین شرط دوم این است که موسسه آموزشی که دانشجو در آن موسسه مشغول به تحصیل است، باید قرارداد کار خارج از دانشگاه را با دولت استانی شان امضاء کنند.

کار ضمن تحصیل در کانادا
یکی از امتیازات اصلی تحصیل در کانادا بهره مندی از مزیت کار ضمن تحصیل می باشد. گزینمه کار ضمن تحصیل در کانادا می تواند ابزار کمکی برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا قلمداد شود. دانشجویان تمام وقت در کانادا با ویزای تحصیلی معتبر، که در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی کانادا می باشند، ممکن است بدون ویزای کار در داخل دانشگاه کار کنند. توع کاری که تحت این شرایط دانشجویان انجام می دهند معمولا تدریس یا انجام پروژه تحقیقاتی می باشد.

برخی دوره های دانشگاهی در کانادا به عنوان برنامه تحصیلی دارای کار صنعتی بوده و نیازمند انجام کار چند هفته ای یا حتی چند ماهه بیرون از دانشگاه می باشد. این دوره ها اغلب در مورد برنامه های همکاری (Co-op) و کارورزی دیده می شود. در چنین مواردی، دانشجویان علاوه بر ویزای تحصیلی خودشان می بایست ویزای کار کانادا هم اخذ نمایند. در اکثر موارد، زمانی ویزاهای کار برای دانشجویان صادر می شود که:

• استخدام برنامه ریزی شده بخش ضروری از برنامه تحصیلی باشد.

• استخدام با نامه ای از طرف کارمند مسئول موسسه یا شرکتی که دانشجو در آنجا درحال تحصیل است، تایید می شود.

• مدت همکاری یا کارورزی از 50% کل برنامه تحصیلی بیشتر نباشد.

شرایط بورسیه های تحصیلی کانادا
هر ساله بورسیه های تحصیلی متعددی با حمایت مالی دولت کانادا و دانشگاه های این کشور به دانشجویان خارجی اعطا می شود. بورسیه تحصیلی کانادا به لحاظ تعداد محدودیت دارد و بنابرین یافتن آن کار ساده ای نیست. بورسیه های تحصیلی کانادا به ندرت کل هزینه های تحصیلی دانشجو را پوشش می دهد و تنها مخصوص دانشجویانی است که دارای موفقیت های آکادمیک استثنائی می باشند.

فهرست بورسیه های در دسترس و نحوه درخواست این بورسیه ها را می توان در سالنامه دانشگاه های کانادا یافت. درخواست بورسیه تحصیلی باید همراه با درخواست پذیرش تحصیلی مستقیما به دانشگاه تحویل داده شود. در کانادا معمولا کالج های عمومی و فنی و حرفه ای هیچ بورسیه ای را به دانشجویان پیشنهاد نمی کنند. دانشجویان خارجی جدید الورود می بایست همزمان با اخذ پذیرش تحصیلی، درخواست بورسیه خود را تحویل دانشگاه دهند.

برنامه های بورسیه تحصیلی کانادا 2019
بورسیه های مختلفی توسط دانشگاه های کانادا به دانشجویان ارائه می شود. فرصتهای بورسیه تحصیلی در دسترس کانادا برای سال 2019-2018 شامل بورسیه ها، کمک هزینه های تحصیلی، جوایز، پژوهانه ها برای هر برنامه تحصیلی در هر مقطع تحصیلی به شرح جدول زیر می باشد:

نام بورسیه/ مهلت زمانی/ مبلغ بورسیه/ دوره تحصیلی/ شرایط:::
مینی بورسیه 15 دقیقه ای MindSumo ادامه دارد $200- $1,000 لیسانس و فوق لیسانس ارائه ایده ای در حداقل 15 دقیقه برای حل مسیئله کاری یا مهندسی طرح شده توسط کمپانی Fortune 500
Globalink Research Award ادامه دارد $5,000 لیسانس و فوق لیسانس برخورداری از استاد مشاور جهت نظارت بر پروژه تحقیقاتی
Soroptimist Foundation Grant 31 ژانویه $7,500 فوق لیسانس ادامه تحصیلات دانشگاهی در دوره هایی که کیفیت زندگی زنان را بهبود می بخشد
Kin Canada Bursaries 1 فوریه $1,000 لیسانس و فوق لیسانس –
Terry Fox Humanitarian Award Program 1 فوریه $28,000 لیسانس شرکت در کارهای داوطلبانه بشردوستانه
Pierre- Peladeau Bursaries 2 فوریه $50,000 لیسانس و فوق لیسانس انجام کار برای عضو CFIG فعلی ( خرده فروشی و شرکت وابسته)
Desjardins Academic Scholarships 20 فوریه متغییر لیسانس و فوق لیسانس –
Lea Roback Foundation Scholarship 30 فوریه $ 3,500 لیسانس و فوق لیسانس –
Quebec Entrepreneurship Contest 16 مارس $ 2,000 لیسانس و فوق لیسانس –

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارای جذابیت ها و امتیازات خاص خود می باشد که یکی از این امتیازات اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا می باشد. کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت حاضر به ارزیابی شرایط مهاجرتی شما و پیشنهاد مشاوره های تحصیلی مناسب با شرایط شما می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *