کانادا

بهترین مشاغل کانادا

انتخاب شغل در هر سنی تصمیم مهم و چالش برانگیزی است، فرقی نمی کند شما به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشید یا در میانه دوران زندگیتان باشید. در این راستا بهتر است پیش از هر اقدامی، مشاغل مورد نیاز در هر کشوری مطالعه شود و در مقاله پیش رو نیز بهترین مشاغل در کشور کانادا بررسی می شود. زیرا این کشور به لحاظ ثبات اقتصادی، تنوع فرهنگی، داشتن دغدغه های صلح جویانه، شرایط خوب کارآفرینی و استانداردهای بالای زندگی در کانادا پس از آلمان، دومین کشور مطلوب برای زندگی محسوب می شود و پیش از کشورهای انگلیس، آمریکا و سوئد قرار گرفته است. مقاله پیش رو توسط تیم تخصصی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گردآوری شده تا خدمت شما عزیزان در زمینه بهترین مشاغل موجود در کانادا اطلاع رسانی شود.

شرایط زندگی و دستیابی به بهترین مشاغل در کشور کانادا
کانادا در زمره امن ترین کشورهای جهان با پایین ترین نرخ جرم، علی الخصوص در قیاس با همسایگان جنوبی خود می باشد. برخلاف قوانین مالکیت سلاح گرم در آمریکا، پروسه اجازه حمل سلاح در کانادا بسیار طولانی و سخت گیرانه است و آمار حمل سلاح در کانادا، با یک چهارم آمار آمریکا برابری می کند. در همین راستا، نهاد OECD که به رتبه بندی کشورها از لحاظ کیفیت زندگی می پردازد، در سال 2014 نمره 9.7 از 10 را به زندگی در کانادا اعطا کرد. علاوه بر موارد فوق، تنوع فرهنگی و ملیتی در این کشور نیز بسیار چشمگیر است. جالب است بدانید 41 نفر از 338 عضو پارلمان کانادا، خارجی می باشند. این کشور همچنین قوی ترین سیستم های آموزشی برای کودکان و تحصیلات عالیه را دارا می باشد.

علاوه بر این، کشور کانادا در رده پنجم بهترین کشورها برای بازنشستگی محسوب می شود چرا که دولت کانادا برنامه های بازنشستگی و مراقبت های سلامتی بسیار مطلوبی برای بازنشستگان و سالمندان ارائه می کند. اقتصاد کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می شود و مردم این کشور در زمره ثروتمندترین و مرفه ترین افراد روی کره زمین محسوب می شوند. از سوی دیگر نرخ بیکاری نیز در کانادا به نسبت دیگر کشورها بسیار پایین می باشد.

پر درآمدترین مشاغل کانادا
در ابتدا بهترین مشاغل موجود در کشور کانادا به طور کلی ارائه می شود و سپس مشاغل پر تقاضا برای ایرانی ها ذکر می شود. در جدول ذیل، پردرآمدترین مشاغل موجود در کانادا بر مبنای درآمد ذکر می شود:

عنوان شغل/ مدرک تحصیلی مورد نیاز/ متوسط درآمد سالیانه CAD( دلار کانادا)
مدیریت منابع(برق، گاز، نفت) /مهندسی الکترونیک یا مهندسی نفت و گاز 114.000
مدیر پروژه/ لیسانس مهندسی 109.000
مهندسی لوله کشی/ اتمام دبیرستان و گذراندن دوره های کارورزی و اخذ گواهی های لازم متغیر است (ساعتی 25 تا 40 )
مدیریت دولتی/ لیسانس علوم اجتماعی، حقوق یا مدیریت بازرگانی 114.000
مدیریت اجرایی/ لیسانس امور سازمانی 107.000
داروسازی/ اخذ مدرک فارماکولوژی و شرکت در آزمون جامع و گذراندن دوره های کارورزی 104.000
مسئول مراقبت های بهداشتی/ تخصص داشتن در زمینه های مختلف پزشکی 96.000
دامپزشک/ گذراندن دوره 2 ساله پیش دامپزشکی و سپس موفقیت در دوره 4-5 ساله دانشگاه 95.000
کارمند امور بانکی و مسئول اعتبارات/ لیسانس مدیریت بازرگانی، تجارت یا اقتصاد 95.000
مسئول برج مراقبت/ دیپلم دبیرستان و اخذ مدرک اپراتوری تلفن رادیویی و گذراندن دوره های ناو کانادا 85.000
کارشناس آمار/ لیسانس ریاضی یا آمار 89.000
کارشناس آسیب شناسی شنوایی و گفتاری/ کارشناسی ارشد آسیب شناسی شنوایی یا کارشناسی ارشد آسیب شناسی گفتاری 83.000
خلبانی/ اخذ مدرک مهندسی پرواز از ناوگان حمل و نقل کانادا 78.000
کارشناس سیستم های کامپیوتری/ لیسانس یا کارشناسی ارشد کامپیوتر 103.000
دندان پزشکی/ گذراندن دوره 1-4 ساله پیش دندان پزشکی( یا اخذ دیپلم علوم پایه در کبک) و سپس گذراندن دوره دندان پزشکی در دانشگاه 77.000
کارشناس علوم مخابره و ارتباط از راه دور/ حداقل مدرک لیسانس 85.000
کارشناس کار در معدن/ گذراندن کالج یا دوره های دانشگاهی مهندسی معدن 80.600
مهندسی عمران/ لیسانس عمران 80.000
مهندس نرم افزار/ لیسانس علوم کامپیوتری 90.000
سرپرستاری/ دیپلمای پرستاری 83.000

معرفی مشاغل موجود برای مهاجرین ایرانی در کانادا
فرصت های شغلی موجود در کانادا بسیار فراوان و با توجه به شهرهای مناسب ایرانیان بازار شغلی پررونق تری در انتظار آنها می باشد. در جدول زیر آخرین آگهی های شغلی ارائه شده برای ایرانیان در سایت های معتبر بین المللی و کانادایی قرار دارند :

عنوان شغل/ ایالت مورد تقاضا/ میزان حقوق(به دلار کانادا)
دستیار در موسسه بین المللی پذیرش دانشجو/ ونکوور/ از 1.612.19 تا 1.826.56$
مترجم مسلط به زبان فارسی/ ادمونتون/ ساعتی 30.00 تا 50.00$
پرستار کودک/ ونکوور/ سالیانه 25.000.00$

بهترین شهرهای موجود برای کاریابی در کانادا
طبق آمارهای رسمی ارائه شده بهترین شهرها برای کار در کانادا شهرهای پتربورگ، ابوت اسفورد، هالیفاکس، کیچینر، واترلو، کلونا، ساسکاچوان و گولف هستند که اکثر دانشجویان خارجی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند نیز متقاضی کار در این کشورها هستند. نکته جالب توجه این است که برخلاف تصور عامه شهرهای بزرگ ونکور، مونترال و تورنتو برای کاریابی مناسب نیستند و سیاست دولت کانادا این است که نیروی کار جوان و تازه نفس را به شهرهای کوچک کشور هدایت کند تا زیر ساخت اقتصادی و تجاری در این شهرها نیز تقویت شود. در ادامه به بیان نرخ بیکاری در شهرهای مذکور می پردازیم:

نام شهر/ نرخ بیکاری
گولف 2.3%
کلونا 3.3%
واترلو 5.1%
ابوت اسفورد 4.5%
پتربورگ 5.2%
هالیفاکس 5.7 %

برای کار در کشور کانادا و اخذ ویزای کاری این کشور فرد باید از طریق یکی از روش های ورود سریع به کانادا (express entry) یا ورود نیروی متخصص به ایالت کبک کانادا یا از طریق راه های خود اشتغالی اقدام کند. برای اخذ اقامت از طریق روش اکسپرس اینتری کانادا ، باید مولفه های سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سابقه کاری فرد بررسی شود. این روش امتیاز بندی است و امتیازهای لازم باید طی دو مرحله احتساب و اخذ شود و به هر یک از مولفه های فوق امتیاز مخصوصی تعلق می گیرد.

بهترین مشاغل در کانادا و نحوه اخذ ویزای کار و همراه کانادا
چنانچه فرد در مرحله اول امتیاز لازم یعنی 67 امتیاز را بدست آورد می تواند وارد مرحله دوم شود و امتیازاتش به همراه مولفه های دیگری همچون داشتن اقوام نزدیک در کانادا و یا داشتن پیشنهاد شغلی در این کشور و بررسی میزان سازگاری فرد در کشور کانادا دوباره محاسبه شود و چنانچه امتیاز لازم را کسب کرد می تواند وارد بازار کار در کانادا شود. مهاجرت از طریق روش2 خود اشتغالی در کانادا برای افرادی امکان پذیر است که هنر خاص و منحصر بفردی دارند. همچون قهرمانان ورزشی ملی، بازیگران برجسته، نویسندگان کتب مطرح و… که این افراد با تکیه بر توانایی های شخصی خود می توانند به اشتغال زایی در کانادا بپردازند. برای اقدام از طریق روش خود اشتغالی ابتدا باید لیست مشاغلی که امکان خود اشتغالی در آن ها وجود دارد در سایت مهاجرت به کانادا بررسی شود و سپس برای اخذ ویزا از این طریق اقدام شود.

برای اخذ ویزای همراه کانادا، شخص اصلی باید مجوز کار یا open work permit داشته باشد. تنها در این صورت است که فرد می تواند همراه خود را به کانادا بیاورد. بدین معنی که چنانچه فرد توانست از طریق ویزای کار اقامت دائم کانادا را بدست آورد، همسر و فرزندان وی نیز به طور همزمان می توانند شخص اصلی را همراهی کنند و فرزند زیر 18 سال شخص یا در مواردی فرزند 19 ساله شخص هم می تواند او را همراهی کند و حق تحصیل دارد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده راهنمایی متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *