چین

بهترین شهرهای چین برای زندگی

بسیاری از افرادی به دلایل مختلفی مانند کار، تحصیل و غیره به چین مهاجرت می کنند به دنبال بهترین شهرهای چین برای زندگی هستند تا در این شهرها هم از نظر کاری بتوانند شغل مورد نظر خود را بیابند هم از نظر دسترسی به امکانات و خدمات فراهم باشند. شهرهای پکن (Beijing) و شانگهای (Shanghai) از جمله معروف ترین و شلوغ ترین شهرهای چین هستند و زندگی در این شهرها برای بسیاری از مهاجرین لذت بخش است. همچنین این شهرها به دلیل گستردگی سازمان ها و شرکت های مختلف می تواند محل مناسبی برای مهاجرت به چین از طریق کار باشد. البته این دو شهر همچنین از گران ترین شهرهای چین به حساب می آیند و افرادی که به دنبال زندگی در چین با هزینه کم تر هستند بایستی به دنبال زندگی در دیگر شهرهای چین باشند. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه بهترین شهرهای چین برای زندگی را معرفی کرده اند.

معرفی بهترین شهرهای چین برای زندگی
بیشتر مهاجران تمایل دارند که زندگی خود را در شهرهای اصلی چین شروع کنند. چین به عنوان تاریخ رنگارنگ و همچنین رشد اقتصادی اخیرش مشهور است و بیشتر شهرهای چین بسیار قدیمی هستند که در کنار پیشرفت و تکنولوژی با مدرنیته ترکیب شده اند. از جمله مواردی که شهری را برای زندگی مناسب می کند مواردی مانند کیفیت زندگی، بازار کار، زیبایی های شهر، امکانات، جذابیت های طبیعی و مواردی از این دست می باشد که در اینجا بهترین شهرهای چین برای زندگی را معرفی کرده ایم.

• چنگدو (Chengdu)

• پکن (Beijing)

• هانگژو (Hangzhuo)

• شنژن (Shenzhen)

• تیانجین (Tianjin)

• شانگهای (Shanghai)

• فوژو (Fuzhou)

• کونمینگ (Kunming)

• گوانگژو (Guangzhou)

• لانژو (Lanzhou)

• ژیامن (Xiamen)

• ووهان (Wuhan)

شهر چنگدو از بهترین شهرهای چین برای زندگی
شهر چنگدو در استان سیچوان قرار دارد و یکی از محبوب ترین شهرها در صنعت توریسم چین برای گردشگران است که برای دیدن آثار فرهنگی و طبیعی و همچینین پانداهای چین به این شهر می آیند. چنگدو اخیرا با پیشرفت اقتصادی خود رقیب همسایه خود چونگ کینگ شده و مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است. پس از نامگذاری به عنوان یک منطقه توسعه اقتصادی و فناوری در دهه 1990، بسیاری از شرکت های چند ملیتی برای استفاده از بخش های پررونق خودرو، حمل و نقل هوایی و پزشکی زیستی وارد چنگدو شده اند. کیفیت زندگی در چنگدو نسبت به همتایان شرقی خود بیشتری است، از آنجا که این شهر به عنوان قطب اصلی توریستی برای استان سیچوان شناخته می شود این شهر دارای کلیتی آرام و توریستی اما هنوز هم شهری مدرن با امکانات پیشرفته است. غذاهای فوق العاده تند، مناظر غنی و متنوع از ویژگی های این شهر می باشد.

شهر پکن از بهترین شهرهای چین برای زندگی
پکن پایتخت چین خانه 98 مورد از بزرگترین شرکت های چینی و هزاران شرکت چند ملیتیست و همواره جزو گزینه های اول برای اقامت مهاجرین است. پکن پایتخت چین همچنین قطب دیپلماتیک، فرهنگی و سیاسی برای کل کشور بوده و همچنین یکی از پرجمعیت ترین شهرهای چین است. این شهر به دلیل جمعیت زیاد و حضور شرکت های مختلف بازار کار بسیار فعال و پر رونقی دارد. البته یکی از معایب زندگی در این شهر می توان به گرانی و آلودگی شهر اشاره کرد. این شهر همچنین به دلیل داشتن بهترین دانشگاه های چین و مراکز آموزشی معتبر بسیاری از دانشجویان مهاجر را به خود جذب کرده است. این شهر دارای امکانات بسیار مدرن است و همچنین سیستم حمل و نقل عمومی در آن از پیشرفته ترین ها در جهان است. این شهر همچین مرکز تجاری، فناوری و آموزشی چین می باشد و فرصت های مختلف در اختیار شهروندان آن قرار می گیرد.

شانگهای از بهترین شهرهای چین برای زندگی
شانگهای واقع در شرق چین اغلب به عنوان محبوب ترین شهر چین شناخته می شود و دارای شلوغ ترین بندر کانتینر در جهان و همچنین مرکز تجاری پیشرو در چین است، شانگهای به عنوان پرجمعیت ترین و گران ترین شهر چین نیز شناخته میشود. از نظر کیفیت زندگی شانگهای در میان 120 شهر برتر جهان قرار دارد و مهاجران زیادی را به خود جلب می کند. شانگهای فرصت های شغلی زیادی دارد، از ساخت ساز گرفته تا بانکداری؛ بسیاری از مهاجران برای کارآفرینی در چین در این شهر اقامت دارند. صنایع اصلی شانگهای شامل صنایع پتروشیمی، الکترونیک، شیمیایی و فولادی است؛ همچنین فرصت های زیادی برای معلمان وجود دارد. موقعیت آن به عنوان مرکز بانکی چین همچنین بدان معنیست که فارغ التحصیلان رشته مالی و حسابداری می توانند در این شهر شغل پیدا کنند. مانند شهر پکن گرانی و آلودگی از معایب زندگی در شهر شانگهای است.

زندگی در شهر تیانجین
شهر تیانجین واقع در همین استان در شمال شرقی چین یکی از شهرهای برتر چین برای زندگی به شمار می رود. افرادی که خواهان تعادل بین سبک زندگی مدرن و فرهنگ سنتی چینی هستند می توانند زندگی در شهر تیانجین را انتخاب کنند. تیانجین همچنین یکی از بزرگترین شهرهای جهان است، اما به دلیل نزدیکی با پکن، جمعیت قابلتوجهی در آن سکونت دارند؛ کافی است فقط 30 دقیقه با قطار پر سرعت حرکت کنید و در پایتخت باشید. تیانجین و پکن هر دو در نزدیکی استان هبی هستند اما تیانجین به ساکنان خود دسترسی بهتر به مناظر و بناهای سنتی را ارائه می دهد. میراث فرهنگی تیانجین غالبا تحت الشعاع پکن قرار دارد، اما دارای تاریخ مشخص و مهمی است. شاید جای تعجب نباشد که چنین شهری عظیم صحنه تجاری شلوغی دارد. این شهر یک شهر تجاری و پیشرفته از نظر فناوری است.

زندگی در شهر گوانگژو چین
گوانگژو بزرگترین شهر استان گوانگدونگ در کشور چین است و در جنوب شرقی این کشور قرار دارد. این کلانشهر پر جنب و جوش هنوز در گذشته به عنوان کانتون شناخته می شود و یک مقصد محبوب برای مهاجران می باشد. بندر گوانگژو، همچنین یک مرکز توسعه اقتصادی مهم چین است و به دلیل فعالیت های فرهنگی و معماری معاصر خود شناخته می شود. فرهنگ مردم کانتون به طور قابل توجهی متفاوت از بقیه فرهنگهای سرزمین اصلی چین بوده، یک تفاوت عمده در این است که مردم با لهجه کانتونی چینی صحبت می کنند نه فقط به گویش ماندارین و همچنین بسیاری از افراد محلی هر دو زبان را صحبت می کنند. از ویژگی های زندگی در این شهر ارتباط دوستانه مردم با مهاجرین و زندگی شهری آسان در آن می باشد. گوانگژو یک مرکز مهم تجاری و فناوری و با استاندارد زندگی قابل توجهش ارزان تر از شهر شنژن است.

زندگی در شهر هانگژو چین
افرادی که می خواهند تعادل زندگی شهری و عالی در فضای باز در چین را تجربه کنند شهر هانگژو را انتخاب می کنند. این شهر در استان ژجیانگ در مرکز شرق چین واقع شده است. دریاچه غربی واقع در غرب این شهر یکی از جاذبه های گردشگری چین و همچنین جزو میراث یونسکو می باشد. زیبایی های طبیعی و فرهنگی از ویژگی های این شهر می باشد. این شهر علاوه بر این یک بازیگر مهم در دنیای تجارت بین المللی است. هانگژو مقر علی بابا و برخی از مبتکران های تک در چین است، به لطف مدرن بودن این شهر و حضور زیاد مهاجرین و توریست ها، هانگژو دارای سیستم حمل و نقل عمومی عالی و فعالیتهای شهری بسیاری است. این شهر به سرعت در حال توسعه اقتصاد دیجیتال، جاذبه های باستانی متعدد، غذاهای خوشمزه و کیفیت زندگی است.

امیدواریم با مطالعه این مقاله بهترین شهرهای چین برای زندگی آشنا شده باشید. برای مهاجرت به چین و راه های اخذ اقامت این کشور می توانید به مقاله های تهیه شده به دست مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع کنید و همچنین برای دریافت مشاوره به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *