دانستنی های مهاجرت

بهترین دانشگاه های سوئیس

اطلاع از بهترین دانشگاه های سوئیس باعث می شود، تا دانشجویان، با این کشور و سیستم آموزشی آن برای ادامه تحصیل آشنا شوند. کشور سوئیس، به صلح و بی طرفی و آرامش معروف است. همانطور که می دانید، سوئیس در جهان از بهترین کشورها برای زندگی است، زیرا معیارهای رفاه و امکانات و امید به زندگی در این کشور بسیار بالا است و هزینه زندگی در سوئیس نیز پایین است و تمام منابع طبیعی در آن به وفور یافت می شود. این کشور به کوهستان آلپ و روستاهای سرشار از آرامش آن معروف است، طبیعت بکر و ورزش های کوهستانی و پاراگلایدر در این کشور به وفور دیده می شود. دانشگاه های آن نیز به تبع از کشور آرام، جوی پایدار دارند و هر ساله از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند. تحصیل در سوئیس برای جوانان مانند رویای دست نیافتنی است که آینده بی نظیری را برای آنان رقم می زند.

دانشگاه های کشور سوئیس در رتبه بندی جهانی نیز رتبه های درخشانی کسب کرده اند؛ زیرا همه ی آن ها با قوانین و مقررات عالی همراه هستند و آموزش و تدریس توسط استادان با رتبه های علمی استاندارد صورت می پذیرد. معیارهای آموزش عالی در دانشگاه های کشور سوئیس از مزایای تحصیل در این کشور است. تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئیس یکی از بهترین فرصت ها برای قدم گذاشتن در جهانی متفاوت و آشنایی با اروپا است. تحصیل در سوئیس مانند یک سکوی پرتاب می باشد که موجب پیشرفت و بهبود مهارت های زبانی و بالا رفتن سطح اطلاعات شما خواهد شد. برای آنکه بتوانید در این خصوص بهترین تصمیم را اتخاذ و آن را اجرایی کنید، می بایست ابتدا در خصوص بهترین دانشگاه های سوئیس اطلاعات مفیدی کسب کنید، در ادامه این مقاله، ما بیشتر در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های سوئیس
هزینه های تحصیل در سوئیس برای دانشجویان از مهم ترین موارد است که نیاز به بررسی دارد تا خود را برای آن حاضر کنند. دارا بودن بهترین رتبه امنیت و مقرون به صرفه ترین هزینه ها برای زندگی و تحصیل در سوئیس قابل توجه همگان قرار می گیرد. همچنین شما می توانید در مدت زمان دانشجویی و در حین تحصیل بنا بر قواعد و مقررات کشور سوئیس کار کنید و درآمد مناسبی داشته باشید که کمک خرج شما باشد، می توانید تا 10 ساعت در یک هفته به کار دانشجویی در سوئیس بپردازید. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر149608 فرانک می باشد.

در جدول زیر برخی از هزینه های زندگی در سوئیس را برای شما ارائه کرده ایم.

کالا/ هزینه به )فرانک(
نان 2.76
شیر 1.57
تخم مرغ 5.41
پنیر 22.04
موز 2.87
پرتقال 3.48
بلیط یک طرفه 3.60
قبوض خدماتی 29.19

بورسیه های تحصیلی دانشگاه های سوئیس
بحث دیگری که مورد توجه دانشجویان قرار می گیرد بورسیه های تحصیلی است. تحصیل در دانشگاه های اروپایی نیازمند هزینه هاییست، از شهریه گرفته تا ابزار و وسایل و دیگر هزینه ها. بورسیه های تحصیلی در کشور سوئیس به دانشجویان بین المللی که تحصیلات عالیه را می گذرانند تعلق می گیرد. به عبارت دیگر این بیشترین میزان اختصاص بورسیه به غیر بومی هاست. برخی از بورسیه هایی که به مقاطع دکترا تعلق می گیرد تا 40000 (فرانک) نیز می رسد. دانشگاه لوزان که یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس است، بیشتر به دانشجویان حقوق و رشته های اقتصاد و مدیریت مالی بورسیه اختصاص می دهد. اکثر بورسیه ها در سوئیس، شامل معافیت از شهریه و یا تخفیف در مبلغ آن می شود، دانشگاه بازل و سنت گالن نیز بورسیه اعطا می کنند.

رتبه بندی بهترین دانشگاه های سوئیس
بهترین دانشگاه های سوئیس، هر ساله در لیست رتبه بندی جهانی اعلام می شوند که در میان آن ها دانشگاه ETH زوریخ یا همان موسسه فناوری فدرال سوئیس می باشد. این دانشگاه رشته های تخصصی را در زمینه مهندسی ارائه می کند که از بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئیس است. از جهاتی این دانشگاه یک دانشگاه دولتی محسوب می شود زیرا دستورات آن را اجرا می کند و از آن تاثیر می پذیرد. این دانشگاه همچنان سنت های اصیل خود را در خصوص دانشگاه نگاه داشته و از آنان پیروی می کند، ویژگی هایی همچون مسئولیت و تعهد و کارآفرینی و شرکت در بحث های آزاد در تمام دانشجویان نهادینه می شود. همچنین این دانشگاه با دیگر دانشگاه های معتبر دنیا تعاملات علمی دارد که موجب پیشرفت او شده است. بهترین دانشگاه های سوئیس در سال جاری در جدول زیر نام برده شده اند:

دانشگاه/ شهر/ رتبه دانشگاه ها در سوئیس/ رتبه دانشگاه های سوئیس در رتبه بندی جهانی در سال2020
ETH زوریخ زوریخ 1 13
École Polytechnique Fédérale de Lausanne لوزان 2 38
دانشگاه زوریخ زوریخ 3 90
دانشگاه بازل بازل 4 94
دانشگاه برن برن 5 113
دانشگاه ژنو ژنو 6 144
دانشگاه لوزان لوزان 7 198
دانشگاه فریبرگ فریبورگ 8 301–350
Università della Svizzera Italiana لوگانو 9 301–350
دانشگاه سنت گالن سنت گالن 10 401–500
دانشگاه نوشاتل نوشاتل 11 501–600

رشته های تحصیلی بهترین دانشگاه های سوئیس
به طور کلی در کشور سوئیس برای آموزش و تحصیلات آکادمیک بسیار ارزش قائل هستند، لذا این کشور دانشگاه های خوبی دارد که بسیاری از رشته های مهم را منطبق با جدیدترین اتفافات و تغییر و تحولات جامعه و تاریخ ارائه می دهند. بزرگترین دانشگاه در کشور سوئیس دانشگاه زوریخ است که دانشجویان زیادی دارد و شامل هفت دانشکده می شود. در این دانشگاه رشته های بسیاری تدریس می شود که مقصد بسیاری از علاقمندان به تحصیل است، همچنین تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی مشغول به تحصیلند. این دانشگاه فوق العاده یکی از اعضای دانشگاه های معتبر تحقیقاتی است؛ رشته های فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر و زیست شناسی و اقتصاد از مهم ترین و پرتقاضا ترین رشته ها در این کشور محسوب می شود. برخی دیگر از مهم ترین رشته ها در کشور سوئیس عبارتند از:

• مطالعات اجتماعی

• مهندسی انرژی

• مطالعات تطبیقی

• مدیریت مالی

• مدیریت بانکداری

دانشگاه بازل و دانشگاه برن از دیگر زیباترین دانشگاه ها در این کشور هستند، بازل قدیمی ترین دانشگاه سوئیس است و دانشگاه برن نیز در سال1834 تاسیس شده است. شهر برن، از برترین شهرهای دانشجویی سوئیس توسط این دانشگاه و با گذر زمان به سرعت رشد کرد. یکی از اولین دانشگاه هایی که درهای خود را به روی زنان باز کرد و موجبات پیشرفت آنان را فراهم کرد دانشگاه برن بود. دانشگاه ژنو نیز از بهترین دانشگاه های کشور سوئیس است که بسیار معروف بوده و دومین دانشگاه از لحاظ بزرگی است.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با مشاوران متبحر در امر مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *