کانادا

اکسپرس اینتری کانادا

بعد از سال 2015 میلادی مهاجرت به کشور کانادا بر اساس سیستمی به نام Express Entry انجام می شود. حال این سوال مطح می شود که اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ Express Entry در واقع سیستمی جامع برای مهاجرت به کانادا بوده و بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد.

در هر ماه یا در هر دوره حداقل 1 امتیاز تعیین می شود، در صورتی که فرد آن امتیاز را به دست آورد وارد سیستم اکسپرس اینتری شده و پس از آن وارد مرحله بعد می شود و با کسب امتیاز بالاتر احتمال قبول شدن درخواست بالاتر رفته و فرد می تواند اقامت کانادا را به دست آورد.

سیستم امتیاز بر اساس فاکتورهای متعددی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در ادامه سعی دارند به پرسش (اکسپرس اینتری کانادا چیست؟) پاسخ دهند.

درباره اکسپرس اینتری کانادا
در 10 ام جولای 2019 م. یک دوره از قرعه کشی برنامه Express Entry برگزار شد. قرعه کشی های انجام شده در این دوران بر اساس سیستم امتیاز بندی می باشد و دولت کشور کانادا انتظار دارد تا سال 2020 م. تقریبا 1 میلیون مهاجر از این طریق وارد خاک کانادا شوند.

در طول چند دوره گذشته تعداد دعوت نامه های که برای متقاضیان صادر شده افزایش چشمگیری داشته است، به طور مثال: در دورهای که در 19 جولای برگزار شد بیش از 3600 دعوت نامه صادر شد. متقاضیان باید از این نکته آگاه باشند که در طول 24 ماه گذشته حداقل امتیاز برای ورود به برنامه Express Entry دستخوش تغییرات شده است.

طی تغییراتی که در سال 2016 اعمال شد، بر اساس قوانین کانادا اگر فردی در حال تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور کانادا باشد (به ویژه در مقطع تحصیلی دکتری) امتیاز بیشتری به دست می آورد. اگر از طول مدت ارائه درخواست فرد 12 ماه گذشته باشد متقاضی باید مجددا درخواست خود را در سیستم اکسپرس اینتری ثبت نماید.

خوشبختانه دولت این کشور تصمیم دارد در طول سال های آینده تعداد زیادی از متقاضیان را از طریق برنامه اسپرس اینتری بپذیرد، به همین دلیل متقاضیان واجد شرایط می توانند از این طریق وارد کشور کانادا شوند.

عوامل موثر در برنامه Express Entry
در رابطه با این پرسش که اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ باید بگوییم که متقاضیان باید در این برنامه حداقل امتیاز را کسب نمایند تا بتوانند در این برنامه شرکت نماید. سیستم امتیاز بندی از 100 نمره می باشد و متقاضی مهاجرت به کانادا از این روش باید حداقل 67 نمره کسب نماید. امتیازات بر اساس فاکتور هایی مثل: تجربه کاری یا سوابق بیمه، داشتن بستگان یا اقوام درجه 1 در کشور کانادا، سن، میزان تحصیلات، دریافت پیشنهاد کاری و داشتن مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی تعیین می شود.

جداول امتیاز بندی اکسپرس اینتری

همان طور که گفته شد متقاضیان بر اساس فاکتورهای مختلف امتیاز به دست می آورند، که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم که متقاضیان بر اساس هر یکی از فاکتورها چند امتیاز به دست می آورند.

امتیاز بندی بر اساس سوابق شغلی

تجربه کاری
حداقل امتیاز داشتن حداقل 12 ماه سابقه کاری 9 امتیاز داشتن حداقل 2 تا 3 سال سابقه کاری 11 امتیاز داشتن حداقل 4 تا 5 سال سابقه کاری 13 امتیاز داشتن بیش از 6 سال سوابق کاری 15 امتیاز

امتیاز بندی بر اساس انطباق پذیری

انطباق پذیری/
حداقل امتیاز
سطح زبان همسر CLB 4 5 امتیاز
سوابق تحصیل در دانشگاه های کانادا 5 امتیاز
سوابق تحصیل همسر در دانشگاه های کانادا 5 امتیاز
تجربه کار در کشور کانادا 10 امتیاز
تجربه کار همسر در کشور کانادا 5 امتیاز
داشتن بستگان و اقوام درجه 1 در کشور کانادا 5 امتیاز

امتیاز بندی بر اساس سن

سن متقاضی/
حداقل امتیاز
متقاضی با سن بین 18 تا 35 سال 12 امتیاز
متقاضیانی با سن بیشتر از 35 سال به ازای هر سال 1 امتیاز کم خواهد شد

امتیاز بندی بر اساس میزان تحصیلات

میزان تحصیلات/
حداقل امتیاز
مدرک تحصیلی دیپلم 5 امتیاز
مدرک تحصیلی فوق دیپلم 19 امتیاز
مدرک تحصیلی لیسانس 21 امتیاز
مدرک تحصیلی فوق لیسانس 23 امتیاز
مدرک تحصیلی دکتری 25 امتیاز

امتیاز بندی بر اساس داشتن پیشنهاد کاری

متقاضیانی که از کارفرمایی در کشور کانادا پیشنهاد کاری دریافت کرده اند 10 امتیاز کسب می کنند.

امتیاز بندی بر اساس مدرک معتبر زبان

Writing:::
Reading
Listening
Speaking
CLB
5 4 5 5 CLB 5
5.5 5 5.5 5.5 CLB 6
6 6 6 6 CLB 7
6.5 6.5 7.5 6.5 CLB 8
7 7 8 7 CLB 9

نکاتی در رابطه با اکسپرس اینتری کانادا
تا به این قسمت سعی داشتیم به این پرسش پاسخ دهیم که اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ در این بخش سعی داریم به نکاتی قابل توجه در رابطه با این برنامه اشاره نماییم.

• برای اثبات سوابق کاری لازم نیست متقاضی مدارک بیمه را ارائه نماید

• در این برنامه محدودیتی برای رشته تحصیلی وجود ندارد و تنها فرد بر اساس مدرک تحصیلی امتیاز کسب می نماید، پس نوع رشته متقاضی در قبولی موثر نمی باشد. اگر موسسه WES مدرک شما را قبول کند جای نگرانی برای شما وجود ندارد

• طول مدت ارائه ویزا برای افرادی که امتیازات بالایی کسب کرده اند بین 8 تا 12 ماه می باشد

• اگر درخواست شما در برنامه اکسپرس اینتری پذیرفته شود باید مدارکی را که درباره آن ها ادعا کرده بودید ارسال نمایید. در صورتی که متقاضی مشکل پزشکی و امنیتی نداشته باشد، ویزا مربوطه برای او صادر می شود

• ارائه گواهی تمکن مالی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا الزامی می باشد

 

تعداد اعضاء خانواده/
حداقل مبلغ مورد نیاز
1 نفر $ 15 هزار (دلار کانادا)
2 نفر $ 18 هزار (دلار کانادا)
3 نفر $ 21 هزار (دلار کانادا)
4 نفر $ 25 هزار (دلار کانادا)
5 نفر $ 28 هزار (دلار کانادا)
6 نفر $ 32 هزار (دلار کانادا)
7 نفر به بالا $ 35 هزار (دلار کانادا)

درباره پروفایل اکسپرس اینتری
متقاضیانی که تخصص یا رشته تحصیلیشان در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا ذکر شده باشد می توانند با وکیل یا مشاور مهاجرتی اقدامات لازم را در جهت ثبت اطلاعات شخصی مانند: سوابق تحصیلی، تجربه های کاری و میزان تسلط به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی یا هر دو زبان (در کشور کانادا صحبت به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی رایج است ، اگر شما به هر دو زبان تسلط داشته باشید شانس بیشتری برای پذیرفته شدن درخواستتان دارید) و ایجاد پروفایل اقامتی انجام دهند. همچنین داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های کانادا شانس شما را برای دریافت ویزا افزایش می دهد.

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که کارشناسان اداره مهاجرت کشور کانادا تمامی پرونده ها را با دقت بررسی می نمایند، در صورتی که متقاضی اطلاعات نادرستی را ارائه داده باشد تا 5 سال آینده اجازه شرکت در برنامه اکسپرس اینتری را ندارد.

کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی داشتند به این پرسش پاسخ دهند که اکسپرس اینتری کانادا چیست؟ اگر پس از مطالعه مقاله نیاز به مشاوره های بیشتری داشتید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه تماس حاصل نمایید و یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

به متقاضیانی که کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده اند پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مهاجرت آسان و سریع به کانادا را با دقت مطالعه نمایند، همچنین شما می توانید با مراجعه به سایت موسسه مقالات بیشتری در این رابطه مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *