کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا

امتیازبندی مهاجرت به کانادا
همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می بایست در خصوص سیستم امتیاز بندی آن اطلاعات کافی و دانش لازم در این زمینه را داشته باشند. دولت کانادا برای پذیرش متقاضیان مهاجرت سیستمی برای امتیاز دهی طراحی نموده که طی آن اولویت افراد برای دریافت ویزا مشخص خواهد شد. بدیهی است که در صورت کسب امتیاز لازم در این سیستم ، فرد متقاضی می تواند مجوز اقامت در کشور کانادا را دریافت نماید. پس بدین جهت متقاضیان مهاجرت به این کشور می بایست در خصوص این سیستم امتیاز دهی اطلاعات کاملی کسب کنند تا بتوانند از پس این موضوع برای اخذ ویزا با کسب بیشترین نمره برآیند. در ادامه این مطلب به طور کامل در خصوص سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توضیح داده خواهد شد.

در مورد مهاجرت به کانادا
کانادا کشوری است که به مهاجر پذیر بودن و حسن رفتار با مهاجران معروف است. شرایط مهاجرت به کانادا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار راحت تر می باشد و در این خصوص از سخت گیری ها و یا محدودیت های سنگینی که در مهاجرت به سایر کشور های دنیا وجود دارد خبری نیست. از طرفی رفاه اجتماعی بالایی که در کانادا وجود دارد ، آینده رو به رشد و فوق العاده ای برای کشور رقم زده که هر فردی را مجذوب خود می نماید. دریافت حق شهروندی این کشور ، امنیت بسیار بالای اجتماعی ، حاشیه امنیت مالی در مشاغل کانادا و امید به زندگی بالا را با خود همراه خواهد آورد. با توجه به این که کشور کانادا مساحت بسیار پهناوری دارد به نیروی کار بیشتری احتیاج خواهد بود. کشور کانادا کمبود نیروی کار خود را از طریق پذیرفتن مهاجران جبران می نماید. همچنین هزینه زندگی در کانادا مقرون به صرفه در کانادا یکی دیگر از دلایل انتخاب این کشور برای زندگی می باشد. در اداممه این مطالب در خصوص مهاجرت به کانادا و کسب امتیاز حد نصاب برای مهاجرت را شرح خواهیم داد.

شاخص های سیستم امتیازدهی کانادا
برای اخذ ویزای کانادا می بایست آفیسر سفارت کانادا توانایی های شما و قابلیت های لازم برای مهاجرت را بررسی نماید. این پروسه بررسی شرایط در چهارچوب امتیاز دهی انجام میشود. برای اخذ ویزا می بایست امتیاز لازم برای مهاجرت کسب شود. سیستم های امتیازی متفاوتی وجود دارد اما معروف ترین آنها سیستم صد امتیازی کاناداست که در ادامه شرح داده خواهد شد. این امتیازات بر مبنای موضوعات مختلفی بررسی می شوند که موارد زیر تعدادی از این شاخصه ها می باشد :

✔ امتیاز مربوط به میزان تحصیلات

✔ امتیاز سن متقاضی

✔ امتیاز میزان انطباق پذیری مهاجر

✔ سابقه کاری متقاضی

✔ تسلط بر زبان انگلیسی و سایر زبان ها

✔ امتیاز پیدا کردن کار در کانادا یا همان جاب آفر

امتیازات مربوط به زبان و تحصیلات
فراگیری و تسلط کامل به زبان انگلیسی در حد بالاترین میزان خود 28 امتیاز دارد. یعنی شخص مهاجر بیشترین امتیازی که از شاخص زبان دریافت می نماید 28 امتیاز است. این امتیاز از 0 تا 28 بسته به میزان فراگیری زبان توسط شما دارد. معمولا شخصی که مدرک آیلتس 7 به بالا داشته باشته باشد و به یک زبان دیگر غیر از انگلیسی مانند فرانسه و یا آلمانی مسلط باشد می تواند امتیاز کامل این بخش را دریافت کند. از طرفی شاخص بخش تحصیلات در بالاترین حالت خود 25 امتیاز دارد. یک فارغ التحصیل دکتری phd امتیاز کامل بخش تحصیلات را دریافت می کنند. به طور کلی لیست امتیاز تحصیلی به شرح ذیل است :

• ارائه مدرک دیپلم 5 امتیاز.

• ارائه مدرک فوق دیپلم یک ساله 15 امتیاز.

• ارائه مدرک فوق دیپلم دو ساله 19 امتیاز.

• ارائه مدرک لیسانس حداقل سه ساله 21 امتیاز.

• دریافت و ارائه مدرک لیسانس در بعضی از رشته ها 22 امتیاز.

• ارائه مدرک فوق لیسانس 23 امتیاز.

• ارائه مدرک دکترا 25 امتیاز.

امتیازات مربوط به سابقه کار متقاضی
یکی دیگر از شاخص های کسب امتیاز در سیستم امتیاز بندی کانادا مسئله سابقه کاری و میزان سن متقاضی در زمان اقدام است. حد اکثر میزان کسب امتیاز برای موضوع سابقه کاری ، 15 امتیاز است. افرادی که دارای بیش از 6 سال سابقه کاری باشند می توانند 15 امتیاز کامل این بخش را دریافت نمایند. همچنین 4 تا 5 سال سابقه کاری 12 امتیاز دارد. این امتیازات به همین میزان به نسبت سابقه کاری کم تر خواهد بود. در نهایت برای یک سال سابقه کاری معتبر همراه با بیمه مشخص شده 8 امتیاز خواهد بود. همچنین جاب آفر نیز به تنهایی می تواند 10 امتیاز برای متقاضی به ارمغان بیاورد، بدین صورت که یک فرد متقاضی با سابقه کاری معتبر که از یکی از شرکت های رسمی (خصوصی و یا دولتی) کانادا دعوت نامه همکاری و یا دعوت به مصاحبه داشته باشد می تواند علاوه بر کسب امتیاز سابقه کاری 10 امتیاز دیگر نیز برای نامه جاب آفر به لیست امتیازات خود بیافزاید.

امتیازات مربوط به سن متقاضی
سن متقاضی نیز دارای اهمیت بسیار بالایی برای دولت کانادا می باشد. بدین جهت که کانادا ترجیح میدهد افراد جوان که دارای پتانسیل بالا برای خدمت و کار در کانادا هستند را جذب کن. افراد مسن تر به دلیل هزینه های جانبی (مانند بیمه و خدمات بهداشتی) که بدنه دولت کانادا وارد می کنند به صلاحدید سیاست های پیشرفت ملی آنها نمی باشد.لیست زیر شرح کامل شاخص امتیازات سنی کانادا است. لازم به ذکر است بیشترین امتیازی که از طریق سن می توان دریافت کرد 12 امتیاز است .

امتیاز/ سن:::
0 زیر 18سال
12 18 تا 35
11 36
10 37
9 38
8 39
7 40
بین 5 تا 1 40 تا 46
0 45 بالا
امتیازات مربوط به انطباق پذیری
یکی از قسمت های مهم در لیست امتیازات کانادا ، موضوع میزان انطباق پذیری مهاجر می باشد. این که فرد مهاجر تا چه میزان توانایی وفق دادن خود را محیط کانادا را دارد. موارد زیر از شاخص های امتیاز دهی در زیر مجموعه انطباق پذیری می باشد.

• داشتن اقوام و خویشان در کانادا به خصوص فامیل نزدیک حداکثر 5 امتیاز

• همسر فرد متقاضی دارای سطح زبان CB4& باشد 5 امتیاز

• فارغ التحصیلی شخص متقاضی یا همسر وی از دانشگاه های کانادا در گذشته حداکثر 5 امتیاز

• سفر همسر و یا شخص متقاضی به کاناداو یا کشور های اروپایی برای مدت یک سال حداکثر 10 امتیاز

• ماموریت های کاری همسر متقاضی و یا خود او به کانادا حداکثر 5 امتیاز

• همراهی همسر شخص متقاضی در خصوص اقدام برای مهاجرت.

امتیازبندی مهاجرت به کانادا
آنچه در طی این مطالب مهاجرتی به آن اشاره شد شاخص کامل سیستم امتیاز بندی 100 واحدی کاناداست. پیشنهاد می شود یک بار دیگر با دقت تمامای شاخص های امتیازی را مزالعه نموده و میزان امتیاز فردی خود را جمع بسته. جمع امتیاز کل شما بایستی بیشتر از 67 باشد. اگر محموع امتیازات شما بیشتر از 67 باشد این بدان معناست که شانس شما برای اخذ ویزای کانادا بالا است. همچنین اگر مجموع امتیازات شما کمتر از 67 باشد باید برای بالا بردن میزان نمره خود تلاش نمایید. معمولا یکی از راه های افزایش امتیاز بالا بردن سطح زبان انگلیسی یا دریافت جاب آفر است.

پیشنهاد می نماییم جهت تایین دقیق امتیازبندی مهاجرت به کانادا و کسب اطلاعات بیشتر و اقدام برای اخذ ویزای بلند مدت کانادا و یا دریافت تابعیت کشور کانادا از طرق مختلف (مانند تولد فرزند) با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *