فرانسه

افتتاح حساب بانکی در فرانسه

مهاجران قبل از مهاجرت از خدماتی عمومی همچون خدمات بانکی استفاده می نمایند، پس از مهاجرت نیز شرایط همین گونه خواهد بود. به عبارتی متقاضیان مهاجرت به فرانسه پس از مهاجرت نیاز به افتتاح حساب بانکی در فرانسه جهت انجام امور مالی خود دارند؛ لذا مهاجران میبایستی به چگونگی و شرایط و قوانین این اقدام مهم اشراف پیدا کنند. امروزه بانک های فرانسوی خدمات متنوعی را ارائه می دهند، برخی از این خدمات شامل انواع وام ها و برخی دیگر در راستای تسهیل امور مالی هستند. بانک ها در فرانسه همواره در تلاش اند تا متقاضیان بیزینس و کسب و کار و سرمایه گذاری در کشور فرانسه امور نقل و انتقالات بانکی خود را به بهترین و راحت ترین شکل در چهارچوب قوانین این کشور انجام دهند و بتوانند بیزینس خود را به واسطه امور مالی بهینه توسعه بخشند.

اقدامات اولیه برای افتتاح حساب بانکی در فرانسه
ابتدا باید به این نکته توجه کرد که در صورت تغییر محل سکونت متقاضی در کشور فرانسه قبل از افتتاح حساب بانکی او، وی می تواند از طریق حساب های بانکی برون مرزی امور مالی خود را مدیریت کرده و از هدر رفت نقدینگی دشواری های دیگر رهایی یابد. عموما کسب و کارها با ویزا کار و یا مستر کارد می توانند نقل و انتقالات خود را انجام دهند، علاوه بر آن استفاده از دستگاه های ATM نیز یکی دیگر از روش هاست، اما متقاضی میبایستی که قبل از اقدام به انتقال وجوه بررسی کلی را بر کارمزد بانک مبدا انجام داده و سپس در صورتی که کارمزد مناسب بود اقدام به انتقال وجه نماید.

شایان ذکر است که بانک های کشور فرانسه دارای سیستم های پیشرفته و توسعه یافته می باشند و علاوه بر آن تعداد بانک های این کشور نیز بسیار بالاست که برخی از آن ها به اشخاص بدون اقامت فرانسه خدمات رسانی می کنند. به عبارتی متقاضیان می توانند امور بانکی و مالی خود را با استفاده از حساب برون مرزی انجام داده و از برخی اقدامات دیگر صرف نظر کنند تا بتوانند روند را تسریع نمایند. گفتنی است که بانک های چند ملیتی نیز شعب بسیاری در این کشور افتتاح نموده اند، که برای متقاضیان کسب و کار در این کشور امتیاز مناسبی به شمار می آید. با این وجود در صورتی که بانک مبدا شعبه ای در فرانسه داشته باشد مشکلی در انتقال وجه وجود نخواهد آمد.

انواع حساب بانکی در کشور فرانسه
به صورت کلی و در نگاه سطحی تنها 3 نوع حساب بانکی در دسترس متقاضیان زندگی در فرانسه است که کلیه امور متقاضیان را در بر می گیرند و امور بانکی آنان را تسهیل می نمایند. متقاضی می تواند با توجه به شرایط و نیاز خود نسبت به مزایا و خدمات متنوع، نوع حساب بانکی مورد نظرش را انتخاب نماید. حساب های بانکی در فرانسه عبارت اند از:

• حساب بانکی جاری

• حساب بانکی سپرده

• حساب بانکی بلند مدت

حساب بانکی جاری یکی از 3 نوع حساب بانکی قابل دسترس در کشور فرانسه است که یک حساب بانکی عمومی تلقی می شود. این نوع حساب در واقع یک حساب معمولی است که متقاضیان می توانند با استفاده از آن امور روزمره را انجام داده و در امور معمولی نیز کارمزدی پرداخت ننمایند. از دیگر انواع حساب های بانکی در کشور فرانسه، حساب سپرده است که اکثر بانک ها برای آن خدمات معاف از مالیات نیز ارائه می نمایند. گفتنی است که این نوع حساب مختص به افرادیست که تمایل به پس انداز داشته و به صورت فوری قصد استفاده از این منابع مالی را ندارند. حساب بانکی بلند مدت نیز اغلب برای ذخیره پول جهت خرید املاک و یا سایر اقلام گران قیمت در فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد.

افتتاح حساب بانکی در فرانسه توسط مهاجرین
مهاجرین نیز مانند سایر شهروندان کشور فرانسه می توانند اقدام به افتتاح حساب در بانک های این کشور نموده و امور مالی و درآمدهای خود را مدیریت کنند. اما مسئله مهم آن است که ممکن است کارکنان بانک تنها به زبان فرانسوی با متقاضی گفتگو کرده و نتوانند به زبان انگلیسی به متقاضیان مشاوره دهند. لذا فرا گیری زبان فرانسوی برای مهاجرت به این کشور امری ضروری محسوب شده و اقدامات مهاجرین را تسهیل می نماید. اما در صورت امکان اشخاص می توانند به همراه یک مترجم امور خود را پیش ببرند تا مشکل پر کردن فرم ها و ارائه مدارک از بین رود.

به طور کلی بانک های فرانسوی در این کشور ساعات فعالیت مطلوبی دارند؛ به عبارتی این بانک ها عموما از ساعت 9 تا 17 فعال می باشند و پس از آن تعطیل شده و روز بعد غیر از روزهای تعطیل نیز طبق همین روند کار پیش می روند. بانک های فرانسوی از دوشنبه تا جمعه خدمات رسانی کرده و در روزهای تعطیل بسته می باشند. از آن جا که برخی از بانک های فرانسوی خواهان اطلاعات تحصیلی و شغلی می باشند، افتتاح حساب برای اشخاصی که اقامت بلند مدت داشته و به تحصیل و کار در فرانسه مشغول نیستند کمی دشوار تر می باشد. برخی از موارد مورد نیاز جهت افتتاح حساب در کشور فرانسه عبارت اند از:

• کارت شناسایی و یا پاسپورت

• آدرس محل سکونت

• وضعیت اقامت

افتتاح حساب بانکی قبل از ورود به فرانسه
برخی از بانک ها در کشور فرانسه خدماتی را ارائه می دهند که بر اساس آن ها متقاضی توان افتتاح حساب بانکی در این کشور بدون اخذ اقامت را خواهد داشت. اما لازم به ذکر است که افتتاح حساب به این صورت می تواند شامل برخی قوانین نیز شود؛ به عنوان مثال ممکن است در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا معتبر نباشد و یا اعمال مبالغ نسبتا بالا برای افتتاح حساب بانکی در کشور فرانسه می تواند از دیگر محدودیت های این روش باشد. به طور کلی مدارکی از متقاضی درخوات می شود که عبارت اند از:

• کارت شناسایی

• اثبات درآمد متقاضی

• آدرس محل سکونت و مدرکی جهت تایید آن

متقاضیان مهاجرت به فرانسه می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط زندگی در این کشور از جمله افتتاح حساب، با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *