کانادا

اطلاعات عمومی کانادا

کانادا از بزرگترین کشورهای جهان است که در شمال قاره آمریکا واقع گردیده است. جمعیت این کشور 35 ملیون نفر است و با توجه به وسعتی که دارد از جمعیت بسیار کمی برخوردار میباشد. ما در اینجا سعی براین داریم تا به اطلاعات عمومی کانادا بپردازیم. کانادا حکومتی دموکراسی پارلمانی است که بصورت پادشاهی اداره میگردد. در حال حاضر ملکه الیزابت شخص اول کشور کانادا بشمار میرود که تمامی قوانین با تأیید و امضای این شخص اجرایی میگردد. کشور کانادا به سه منطقه تقسیم و بطور کلی از 10 ایالت تشکیل گردیده است. هر یک از ایالت های این کشور مرکزی جداگانه دارد. اکثر متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، ابتدا اطلاعات عمومی کانادا را مطالعه مینمایند و با مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نسبت به اخذ مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند.

زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است. اما جمعیت فرانسوی زبانان این کشور در شهر کبک کانادا زندگ مینمایند. مردم این کشور از بهترین امکانات رفاهی و آموزشی برخوردارند. از آنجائیکه کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر در جهان است، سالانه افراد زیادی از طریق راههای مختلف به این کشور مهاجرت می نمایند. از طرفی سیستم اعطای تابعیت در کانادا براصل خاک است و فرزندانی که در خاک این کشور متولد گردیده اند، براحتی میتوانند تابعیت کانادا را دریافت نمایند.

جغرافیای کانادا
کانادا کشوری در شمال قارهی آمریکا است که از سه طرف به اقیانوس های منجمد شمالی- آرام و اطلس منتهی میگردد و تنها مرز زمینی کانادا با کشور آمریکاست. همانطور که در مقدمه اشاره نمودیم، کانادا به سه بخش و 5 منطقه اصلی آتلانتیک- مرکزی- پرایریس- سواحل غربی ومنطقه شمال تقسیم گردیده است. شهرهای نیوبرانزویک-پرنس ادوارد- نیوفاندلند ولابرادور از جمله شهرهایی هستند که در منطقه آتلانتیک این کشور موقعیت دارند. مردم این منطقه از کانادا به انجام فعالیت هایی همچون کشاورزی- جنگلداری- ماهیگیری و کارهای معدن مشغول هستند. شهرهای فوق از جاذبه های گردشگری فوق العاده ای برخوردار هستند که موجب جذب گردشگران و توریستان کشورهای مختلف گردیده است.

در بخش اطالاعات عمومی کانادا میتوان بیان نمود که بخشهای زیادی از کشور کانادا را کوه ها ،علفزارها و دشت ها تشکیل داده است. بیشترین تراکم جمعیت در نزدیکی مرزهای آمریکا مشاهده میگردد. با وجود کوههای فراوان در کانادا، دریاچه های پرآبی در این کشور وجود دارد که آب آشامیدنی مردم این کشور را تأمین مینماید. با توجه به بارش های باران در این کشور، در طول سال این دریاچه ها مملوء از آب میگردند. جنگل های فراوانی در بخشهای شمالی و و در انتهای آب های سنت لورنس بوجود آمده است. این بخش از کانادا تنها دو ماه از سال دمایی پایین تر از دمای انجماد را تجربه می کند و در اکثر روزهای سال یخ زده و دمایی بالاتر از نقطه انجماد دارد.

آب و هوای کانادا
در این بخش از اطلاعات عمومی کانادا به آب و هوای این کشور خواهیم پرداخت. با توجه به وسعت کشور کانادا، مناطق مختلف این کشور دارای آب و هوای متفاوتی هستند. اکثر افراد معتقدند آب و هوای کانادا خشن- سردو قطبی است. اما اینگونه نیست و تنها بخشهای شمالی این کشور دارای آب و هوایی سرد و قطبی است. مناطق جنوبی کانادا دارای آب و هوایی معتدل و مناسبی میباشد. در اکثر روزهای سال این مناطق دارای دمایی برابر با 20 درجه سانتیگراد میباشد. شهرهایی که در نزدیکی مرزهای آمریکا واقع گردیده اند دارای آب و هوایی گرم و مناسب هستند و جمعیت افراد در این مناطق نسبت به دیگر شهرهای کانادا بیشتر است. شهرهای مختلف کانادا دارای آب و هوایی متفاوتند. بیشترین نوسانات دمایی در شهرهای انتاریو و کبک مشاهده میگردد. زیرا این شهرها دارای زمستانهایی بسیار سرد و تابستان هایی گرم میباشند. اما شهرهایی که در منطقه آتلانتیک کانادا واقع گردیده اند، در تابستان ها دارای آب و هوایی بسیار معتدل و مناسب میباشند. البته دمای هوا در زمستان ها نسبتاً خیلی پایین و بسیار سرد است.

اتاوا پایتخت سیاسی کشور کانادا یکی از شهرهای شمالی در این کشور است که دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم می باشد.در اکثر روزهای زمستان بارش برف را میتوان در این شهر مشاهده نمود. عمق لایه های برف در این شهر نسبت به دیگر شهرهای کانادا بیشتر است و زمستان های این شهر به 120 روز می رسد.

اقتصاد کانادا
کانادا در لیست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور دارای منابع نفت و گاز بسیاری در شهرهای بریتیش کلمبیا- آلبرتا و ساسکاچوان می باشد. همچنین معادن بزرگ طلا- آلومینیوم- سرب و نیکل در این کشور وجود دارد و در حال حاضر کانادا یکی از بزرگترین تولید کنندگان روی در جهان میباشد. کشاورزی نیز از دیگر بخش های درآمدی کشور کانادا بشمار می رود. غلات و گندم مهمترین محصولاتی هستنند که در این کشور تولید و به دیگر کشورها صادر می گردد. رشد تولید ناخالص داخلی در کانادا در سال 2017 برابر با 1/3% گزارش گردیده است. یکی از مهمترین عوامل رشد اقتصادی کانادا مصرف کنندگان در این کشور می باشد.

کانادا سومین کشوری است که بیشترین ذخایر نفت و گاز در جهان را در خود جای داده است. علاوه بر این کانادا یکی از تولید کنندگان انرژی بادی و خورشیدی بشمار میرود و به دلیل ارزان بودن انرژی برق در این کشور، اکثر مردم به دلیل جلوگیری از آلودگی هوا از انرژی الکتریکی برای نیازهای زندگی شان استفاده مینمایند. بطور کلی کانادا از رشد سریع اقتصادی برخوردار میباشد و همین امر از موجبات رفاه و امکانات بسیار مناسب زندگی در این کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور کانادا برابر با 5% است و سالانه افراد زیادی با هدف انجام کار به این کشور مهاجرت می نمایند. اکثر افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند با کسب اطلاعات عمومی کانادا می توانند تصمیم بهتری در این زمینه اتخاذ نمایند.

مهاجرت به کانادا
کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای مهاجرتی در جهان است. مردم این کشور از رفاه و امکانات بسیار مناسب زندگی برخوردارند. دانشگاه های معتبر در این کشور از جمله مهمترین دلایل مهاجرت دانشجویان به این کشور است. سیستم آموزشی با کیفیت و امکاناتی که دانشگاه های این کشور در اختیار دانشجویان قرار میدهد از مهمترین دلایل کسب رنکینگ های بالای دانشگاه های این کشور است. تدریس در دانشگاه های کانادا به زبان انگلیسی است و اگرچه هزینه های تحصیل در این دانشگاه های نسبتاً بالاست، اما در مقایسه با هزینه های تحصیل در آمریکا و انگلستان بسیار مقرون به صرفه تر است. دانشگاه های کانادا بورسیه های متعددی را به دانشجویان ارائه می نمایند و دانشجویانی که دارای امتیازات علمی بالایی باشند براحتی می توانند با اخذ این بورسیه ها به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند.

از دیگر راههای مهاجرت به کشور کانادا کار است. با توجه به کمبود نیروی مختصص و ماهر در این کشور، دولت کانادا برنامه مهاجرتی موسوم به نیروی کار را ایجاد نموده است که از این طریق به تأمین نیروی متخصص و ماهر خود از طریق دیگر کشورها میپردازد. بدین گونه که افرادیکه مهارت آنها در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار دارد، میتوانند در این برنامه مهاجرتی شرکت نموده و تقاضای ویزای کانادا را بنمایند. پزشکی و مهندسی فناوری اطلاعات از جمله مهمترین مشاغل مورد نیاز در این کشور بشمار میرود و متخصصین در این حوزه شغلی میتوانند درآمدهای بسیار بالایی را در کانادا کسب نمایند.

هزینه های زندگی در کانادا
کانادا از جمله کشورهای قارهی آمریکا است و هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی گران است. اما اگر هزینه های زندگی در این کشور را با کشورهای آمریکا و انگلستان مقایسه نمائیم، این هزینه ها بسیار مناسب تر هستند. بطور کلی هزینه های زندگی شامل خورد و خوراک- پوشاک- حمل و نقل و اقامت افراد میگردد. این هزینه ها بسته به سطح زندگی افراد و شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. شهرهای ونکوور- تورنتو- ویکتوریا- کلگری و اتاوا از جمله شهرهایی هستند که هزینه های زندگی در این شهرها بالا گزارش شده است. بیشترین هزینه های زندگی در کانادا مربوط به اقامت و محل سکونت افراد است. بطور متوسط افراد 1200-3500 دلار در ماه بابت هزینه اقامت خود در این کشور پرداخت می نمایند.

با توجه به اطلاعات عمومی کانادا که در اختیار عزیزان قرار دادیم، می توان گفت کانادا یکی از بهترین گزینه های مهاجرتی می باشد.متقاضیان میتوانند جهت آگاهی از جزئیات مهاجرت به این کشور با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره و از تجربیات مفید آنان در این زمینه بهره مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *