فرانسه

اجاره خانه در فرانسه

متقاضیان برای اجاره خانه در فرانسه مسلماً موارد زیادی را باید در نظر بگیرند که از آن جمله می توان مکان، متراژ، نوع، اجاره، هزینه های جاری، دلایل اجاره و غیره را نام برد. متقاضیان اگر در حال زندگی در فرانسه نباشند نمی توانند قبل از سکونت از ملک بازدید نمایند، بعد از آن است که باید به توضیحات داده شده در جزئیات اجاره اعتماد کنند. گرفتن ملک بدون مشاهده آن خطرات آشکاری دارد، زیرا بعید به نظر می رسد که مالکان جنبه های منفی آن را در مطالب تبلیغاتی خود نشان دهند. لذا متقاضی باید اطمینان حاصل کند که هر تعداد سوال لازم را به صورت مکتوب بپرسد و پاسخ ها را به همان شیوه دریافت کند. همچنین باید عکسهای تکمیلی را بخواهد، عکسبرداری هوایی از ملک به ویژه برای دستیابی به دید بهتر موقعیت ملک بسیار مفید است؛ همچنین، بازدید از چندین ملک می تواند دید خوبی به متقاضی بدهد.

شرایط و هزینه های اجاره خانه در فرانسه
با وجود انواع مختلف خانه ها و آپارتمانها و بسیاری از موارد که باید مورد توجه قرار گیرند، ممکن است یک اجاره کوتاه مدت راه مناسبی برای تصور واضح تر از نوع و محل اقامت بدست دهد. برای بسیاری از مهاجران که برای همیشه به فرانسه نقل مکان نمی کنند اجاره بسیار متداول است. این امر به ویژه در مورد بسیاری از مهاجران تازه وارد به فرانسه صادق است، کسانی که می دانند فقط برای مدت زمان محدودی در این کشور خواهند بود تا تصمیم به استقرار دائم در این کشور بگیرند؛ چهل درصد مردم فرانسه آپارتمان یا خانه خود را اجاره کرده اند. اگر متقاضی مهاجرت به فرانسه به دنبال اینست که چقدر برای اجاره در این کشور باید پرداخت کند، باید بداند که قیمت اجاره در فرانسه بسته به محل اجاره بسیار متفاوت است. مبلغ اجاره خانه در شهر پاریس ممکن است بسیار زیاد باشد اما در خارج از پایتخت، قیمت ها معمولاً بسیار منطقی تر هستند.

قیمت های اجاره همچنین به مواردی مانند اینکه خانه در مرکز یا حومه شهر باشد یا خیر بستگی دارد. به طور میانگین، قیمت اجاره خانه های یک خوابه در خارج از مرکز شهر حداقل 350€ (یورو) است. اما برای مثال در پاریس، یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر می تواند بیش از 1000€ (یورو) هزینه داشته باشد؛ در حومه شهر پاریس، می توان مکانی را با میانگین 800€ (یورو) پیدا کرد. در نانت، متوسط هزینه ماهانه نزدیک به 500€ (یورو) در مرکز شهر و 400€ (یورو) در خارج از مرکز شهر است. معمولاً اجاره از ماه قبل از مستاجر کسر می شود؛ راحت ترین راه برای انجام این کار بستن قرارداد کسر از حساب با بانک است که ماهیانه خود به خود مبلغ را کسر می کند، اگرچه اصرار بر این راه توسط مالک غیر قانونی است.

فرایند اجاره خانه در فرانسه
اگر متقاضی به دنبال زندگی در پاریس یا شهرهای بزرگ باشد، ممکن است لازم باشد چند ماه به خود فرصت دهد تا خانه ای اجاره ای برای طولانی مدت که نیازهای وی را برآورده کند پیدا کند، زیرا این کار می تواند بسیار رقابتی باشد؛ برای مناطق دیگر در فرانسه، چند هفته زمان ممکن است کافی باشد. زمان ایده آل برای جستجوی آپارتمان در فرانسه بین ماه های می و جولای است زیرا بسیاری از صاحبخانه ها و آژانس های املاک و مستغلات در ماه آگوست در تعطیلات هستند. افراد اگر قصد انتقال به یکی از شهرهای دانشجویی در فرانسه را دارند، سپتامبر و اکتبر می تواند زمان سختی برای یافتن خانه باشد، زیرا این زمان زمانیست که دانشجویان ترم جدید خود را شروع می کنند و به شهر باز می گردند و بیشتر خانه ها را اجاره می کنند. بازار املاک و مستغلات در فصل کریسمس تقریبا تعطیل است.

سطح اجاره بها آزادانه بین موجر و مستاجر قابل بحث است، اگرچه تقریبا هیچ گونه افزایش سالانه وجود ندارد. اگر قرارداد اجاره در مورد هرگونه افزایش اجاره مسکوت باشد، موجر نمی تواند آن را تحمیل کند. علاوه بر اجاره، ممکن است هزینه های توافق شده دیگری برای خدماتی که موجر حق تحمیل آن را دارد نیز وجود داشته باشد، که احتمالاً برای همه آپارتمان ها قابل اعمال است. با این حال، بسته به شرایط توافق نامه بین طرفین، اجاره خانه ممکن است شامل سایر خدمات، مانند نگهداری زمین نیز باشد. مالیات بر ارزش افزوده اصولاً از اجاره معمولی یا اجاره مبله دریافت نمی شود. صاحبان اقامتگاه های توریستی (هتل ها، اتاق های مسافرتی، اردوگاه ها و مکان های کاروان) ممکن است موظف شوند مالیاتی به نام taxe de séjour را از مهمانان خود بگیرند؛ تصمیم گیری برای اخذ مالیات با صلاح دید شورای محلی انجام می گیرد.

راه های یافتن خانه در فرانسه
اگر بودجه فرد اجازه دهد می تواند برای اجاره خانه در فرانسه از خدمات یک مشاور املاک استفاده کند تا در جستجوی ملک موفق باشد. آژانس ها معمولاً هزینه ای معادل اجاره یک ماه دریافت می کنند، اما از طرف دیگر، روند کار ساده تر از برخورد مستقیم با صاحبخانه است. راه دیگر این است که متقاضی با سایر مهاجران، همکاران یا دوستان خود صحبت کند تا ببیند آیا آنها جایی را سراغ دارند یا خیر. بسیاری از آپارتمان ها از طریق صحبت های دهان به دهان توصیه می شوند و شاید بتوان جایی را حتی قبل از ورود به یک شهر پیدا کرد. به علاوه، وب سایت های املاک بسیاری وجود دارند که مرور و پیمایش آنها ساده است؛ این وب سایت ها مرتباً به روز می شوند و به افراد امکان می دهند نتایج را فیلتر کرده یا کلمات کلیدی خاصی را جستجو کنند، که می تواند جستجوی آنها را بسیار آسان و سریع کند.

انواع مختلف اجاره خانه در فرانسه
خانه های اجاره ای در کشور فرانسه انواع فراوانی دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

Batside: در فرانسه، این نوع خانه ها دیگر قدیمی شده اند، اما هنوز می توان در برخی از املاک جدید آنها را پیدا کرد. آنها ساختمانهای سنگی مجزا و مربعی شکل با سقف های مسطح و کاشی کاری شده هستند. این نوع خانه ها عموماً در حومه شهر واقع شده اند.

Château: در حقیقت خانه های قلعه مانند و کوچکی هستند که باید مراقب هزینه های نگهداری و نوسازی آنها در صورت انتخاب اجاره آنها بود زیرا قسمت عمده هزینه زندگی در فرانسه به اجاره خانه اختصاص دارد.

Domaine: خانه هایی هستند که حیاط بزرگی دارند.

Fermette/Ferme: خانه ای که دارای زمین های کشاورزی می باشد.

Pied-à-terre: یک واحد کوچک آپارتمانی می باشد.

Villa d’architecte: ملکی که توسط یک معمار به صورت مدرن طراحی و بازسازی شده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات متقاضیان محترم یافتن خانه در کشور فرانسه خواهد بود. در صورتی که در این زمینه نیاز به همراهی داشتید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *