دانستنی های مهاجرت

اجاره خانه در سوئیس

یکی از نکاتی که باید برای مهاجرت به سوئیس در نظر بگیرید، اجاره خانه در سوئیس است. رقابت برای اجاره خانه های سوئیس بسیار شدید بوده و یافتن یک ملک مناسب در سوئیس دشوار می باشد. بازار اشباع مسکن سوئیس در شهرهای بزرگ در رقابت شدید قرار دارند، اگر خانه ای مناسب برای اجاره در سوئیس پیدا کردید باید سریع عمل کنید. هزینه اجاره در سوئیس معمول می باشد. حدود 40% از مردم خانه های خود را دارند، در حالی که 60% دیگر دارای خانه های اجاره ای هستند. نرخ اجاره حتی در شهرهای معروف مانند زوریخ، بازل و ژنو و در مناطق روستایی تا حدودی کمتر است.

با توجه به این که بسیاری از افراد خانه خود را به هر سن و شرایط خانوادگی اجاره می دهند، طیف گسترده ای از انواع ملک در سوئیس در دسترس است؛ از آپارتمان های شیک در مرکز شهر گرفته تا خانه های قدیمی مزرعه ای و حتی موارد عجیب و غریب. قیمت ملک به طور مداوم در حال افزایش است، سیل تازه واردان به شهرهای بزرگتر به این معنیست که یافتن یک ملک مطلوب دشوار می باشد. مناطق رقابتی احتمالاً زوریخ، ژنو و بازل هستند که فقط در بخش کوچکی از آنها (به ترتیب 0.10%، 0.33% و 0.45%) املاک اجاره ای در هر زمان در دسترس می باشد، در نتیجه رقابت برای مسکن ارزان قیمت شدید است. مستأجرها معمولاً با ارائه اطلاعات تقریباً به همان اندازه که متقاضی کار بودند، متقاضی ملک می شوند.

به طور کلی، یافتن محل اقامت در سوئیس استرس آور می باشد؛ بر خلاف کشورهای اطراف، که اقتصاد مسکن آن ها در دهه 2000 ضربه بزرگی را متحمل شد، املاک سوئیس به طور مداوم افزایش یافته و این یک مزیت برای اقتصاد این کشور و یک منبع درآمد برای مردم است؛ تأمین محل زندگی ممکن است دشوارترین قسمت مهاجرت به این کشور باشد.

شرایط اجاره خانه در سوئیس
اجاره خانه معمولاً بهترین راه برای شروع زندگی و اقامت در یک کشور جدید برای مهاجران است و کشور سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه یافتن ملکی برای اجاره در این کشور مشکل می باشد، خرید ملک در سوئیس معمولاً حتی پیچیده تر است زیرا کشور سوئیس حقوق برخی افراد غیر تبعه برای خرید ملک را محدود می کند. ملک در این کشور گران است و یک خانه مناسب خانواده در نزدیکی ژنو یا زوریخ به راحتی می تواند 1 میلیون فرانک از هزینه زندگی در سوئیس را شامل شود (اگرچه می توانید از بانک های سوئیس وام بگیرید). وضعیت مالیات برای افرادی که خانه شخصی دارند مطلوب است؛ از آنجا که فروش املاک کند است، اگر فقط بیش از پنج سال در سوئیس بمانید ارزش آن را دارد که سرمایه گذاری کنید.

مانند سایر کشورها، بیشتر املاک سوئیس اکنون به صورت آنلاین تبلیغ می شوند؛ با این حال، از آنجا که بازارهای اجاره در برخی مناطق بیش از حد رقابتی است، ارزش دارد چندین روش را برای یافتن خانه مناسب خود دنبال کنید.

• جستجوی آنلاین

• شناخت بنگاه داران املا

• پرس و جو از آشنایان

• در نظر گرفتن اجاره فرعی

یافتن یک ملک اجاره ای می تواند یک روند زمان بر به ویژه در شهرهای محبوب مهاجران باشد. اجاره فرعی در سوئیس قانونی و طبیعی است و روش خوبی برای یافتن محل اقامت موقت است. بهترین مکان ها برای یافتن اجاره های فرعی معمولاً در شبکه دوستان و آشنایان و در تابلوهای پیام داخلی سازمان های بزرگ قرار دارند. خانه های مبله اغلب خانه های تعطیلاتی هستند که ممکن است انتخاب خوبی برای اقامت کوتاه مدت اما گران تر باشد.

توصیف خانه ها و املاک در سوئیس
در سوئیس، لیست آپارتمان ها را با توجه به تعداد اتاق ها، بدون احتساب حمام توصیف می کنند. در برخی از کانتون ها، آشپزخانه نیز شمرده نمی شود؛ بنابراین یک آپارتمان چهار اتاقه ممکن است دارای دو یا سه اتاق خواب و یک اتاق نشیمن یا غذاخوری باشد. اتاق های با طرح اوپن که شامل آشپزخانه هستند، معمولاً 0.5 یا 1.5 اتاق شمرده می شوند. با این حال، تقریباً در تمام آگهی ها فضای زندگی و کل مساحت کل یک خانه ذکر شده است، که ایده روشنی از اندازه ملک و باغ به شما ارائه می دهد. املاک در سوئیس معمولاً بدون اثاثیه، اغلب حتی بدون اتصالات سبک هستند؛ به این ترتیب، هنگام مشاهده ملک، مهم است که بررسی کنید لوازم آشپزخانه را شامل می شوند یا خیر. امکانات رختشویی به طور کلی در ساختمان های آپارتمانی مشترک است، مستأجرها ممکن است برای استفاده از آن ها یک بازه زمانی داشته باشند.

بسیاری از آپارتمان های مدرن دارای بالکن هستند و اغلب به یک باغ مشترک یا زمین بازی دسترسی دارند. در نزدیکی توده های آبی مانند دریاچه ژنو و دریاچه زوریخ، حق دسترسی به آب و همچنین حق پهلوگیری قایق هزینه مالکیت املاک را افزایش می دهد. مراقب مسکن اجتماعی باشید که از طرف دولت یارانه دریافت می شود؛ در سوئیس این موارد نسبتاً کم هستند، اما این املاک دارای محدودیت درآمدند که بیشتر افراد استخدام تمام وقت برای کار در سوئیس را شامل نمی شود. به دلیل اشتراك بیش از حد، چنین املاکی به ندرت ذکر شده اند؛ اگر آن ها تبلیغ شود، این محدودیت درآمد در آگهی ذکر می شود.

هزینه اجاره خانه در سوئیس
متوسط هزینه اجاره خانه در سوئیس ماهانه 1284 (فرانک) است؛ مساحت متوسط خانه 99 متر مربع و متوسط منطقه زندگی برای هر نفر 44 متر مربع می باشد. با این حال، این ارقام می تواند فریبنده باشد، زیرا بیشتر مهاجران خود را در شهرهای بزرگتر یا مناطق پر طرفدار کشور می بینند که اجاره ممکن است برای ملک مطلوب دو یا سه برابر میانگین کشور باشد. در جدول زیر اجاره خانه را در دو شهر متفاوت سوئیس مشاهده می کنید:

مکان/ هزینه (فرانک سوئیس)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ژنو 1885.66
آپارتمان سه خوابه درمرکز شهر ژنو 3395.04
آپارتمان یک خوابه درمرکز شهر برن 1196.15
آپارتمان سه خوابه درمرکز شهر برن 2450
به طور کلی، اجاره یک خانه مستقل در یک منطقه مشابه گران تر از یک آپارتمان خواهد بود، اما از آنجا که سوئیس تمایل به داشتن مسکن چند خانواده در شهرها و حتی مراکز روستاها دارد، خانه ها اغلب به ازای هر متر مربع قیمت مشابهی دارند؛ در عوض با رفت و آمد طولانی تر پرداخت خواهید کرد.

سوئیس با داشتن چهار زبان متفاوت یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت می باشد؛ اگر قصد مهاجرت به این کشور یا تحصیل در سوئیس را دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از تجربیات وکلای خبره ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *