اتریش

آب و هوای اتریش

آب و هوای اتریش از جمله مطالبیست که می تواند برای آن دسته از افراد که خواهان سفر یا مهاجرت به کشور اتریش هستند جالب توجه باشد. اتریش کشوری واقع در قلب اروپاست و با کشورهایی از جمله سوئیس، آلمان، مجارستان، چک، ایتالیا همسایه است. اتریش کشوری کوهستانی و با شرایط آب و هوایی کمی متفاوت می باشد، به طوریکه مناطق شمالی این کشور در زمستان کمی سرد تر و در تابستان معتدل تر هستند. بهترین زمان برای سفر به این کشور ماه های ژوئن تا سپتامبر برای آن دسته که به دنبال نور آفتاب و بارش های کم هستند و برای آن دسته که علاقه مند به ورزش های زمستانی در اتریش هستند ماه های نوامبر تا مارس می باشد. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه آب و هوای اتریش را بررسی کرده اند.

درباره آب و هوای اتریش
اتریش در یک منطقه آب و هوایی معتدل واقع شده؛ در غرب و شمال غربی اتریش نفوذ آب و هوای معتدل اقیانوس اطلس با شدت بیشتری احساس می شود و در شرق با نفوذ آب و هوای قاره ای همراه است. درجه حرارت تا حد زیادی به ارتفاع بستگی دارد و به طور میانگین برای هر 300 متر ارتفاع دما 5 درجه سانتی گراد پایین تر می رود. تابستان ها گرم هستند و دمای هوا گاهی اوقات به 30 درجه سانتیگراد یا بیشتر می رسد و غروب تابستان معمولاً خنک است. بارش در کل سال در اتریش به طور مساوی می بارد اما در ماه می، سپتامبر و نیمه اول اکتبر خشک ترین حالت و ماه های آوریل و نوامبر مرطوب تر هستند، ارتفاع، میزان بارش را تعیین می کند.

در حالی که مناطق مرتفع در رشته کوه های آلپ بیش از 2000 میلی متر در سال بارندگی دارند و در برخی از مناطق کم ارتفاع اتریش سالانه فقط 600 میلی متر باران می بارد. از ماه ژوئن تا آگوست، باران معمولاً به همراه رعد و برق های شدید می آید؛ این طوفان ها گاهی اوقات می توانند تگرگ و بارش شدید برف را در مناطق کوهستانی آلپ، حتی در تابستان به ارمغان بیاورند. مناطق دشتی در شمال و شرق تحت تأثیر آب و هوای قاره ای و مناطق جنوب شرقی اتریش تقریباً مدیترانه ای هستند. توجه داشته باشید که در هر فصل با تغییر در میزان ارتفاع هوا می تواند به سرعت و به طرز چشمگیری تغییر کند.

آب و هوای اتریش در بهار
بهار با آغاز ماه مارس به اتریش می آید؛ درجه حرارت در این فصل بالاتر از صفر بوده که به معنای پایان فصل اسکی است. همه استراحت گاه های اسکی کوهستانی به دلیل احتمال بهمن در این منطقه از سال در معرض خطر قرار می گیرند افزایش دما در این فصل شرایط بسیار خوبی را برای گشت و گذار و حضور توریست ها برقرار می کند. با این حال، شب ها هنوز هم بسیار سرد هستند و از ماه آوریل گرم تر می شوند. بهار در اتریش زمان برگزاری جشن های متعدد مذهبیست که با عید پاک آغاز می شود. مذهب کاتولیک در کشور بسیار متداول می باشد و مردم با پشتکار تمام سنت های مقرر شده را انجام می دهند. متوسط دما در اتریش در این فصل 0 تا 20 درجه سانتی گراد است.

آب و هوای اتریش در تابستان
تابستان در اتریش در طول روز گرم است و معمولاً شب های خوبی دارد. حداکثر دما در وین و سایر شهرهای بزرگ حدود 25 درجه سانتیگراد می باشد. صبح ها غالباً آفتابی در حالیکه بعد از ظهر ها در مناطق کوهستانی طوفان مشاهده می شود. با این حال، حتی در تابستان گاهی اوقات کشور ممکن است تحت تأثیر جبهه های آتلانتیک قرار بگیرد. همچنین بعضی اوقات ممکن است روزهای تابستان خصوصاً در دشت هم گرم هم خنک باشد که در کمترین دما به 20 درجه سانتیگراد و در بیشترین دما به 30 درجه سانتیگراد می رسد. به صورت کلی دما در تابستان اذیت کننده نیست و معتدل به نظر می رسد و حتی در مناطق کوهستانی بسیار خنک با دمای 12 الی 16 درجه سانتی گراد است. در تابستان بسیاری از جشن های محلی در اتریش برگزار می شود و مردم برای بزرگداشت موفقیت های نظامی تاریخی، رژه هایی را ترتیب می دهند.

آب و هوای اتریش در پاییز و زمستان
پاییز در اتریش نیز بسیار معتدل و خنک است و دمای متوسط بین 19 الی 21 درجه سانتی گراد می باشد. پاییز واقعی در ماه اکتبر آغاز و هوا مه آلود می شود. طبیعت رنگ سبز خود را می بازد و سرانجام چرخش های چند رنگی از رنگ های قرمز، زرشکی، زرد و طلایی پدید می آید. از ویژگی های بارز ماه نوامبر یخ زدن آب در شب و سردی هواست. در آخرین ماه پاییز همه جا باران می بارد و با پایان فصل بیشتر استراحت گاه های اسکی باز می شوند. زمستان در اتریش در همه جا سرد است، حتی در دره دانوب، اما به ویژه در دره های واقع در ارتفاعات بالاتر و حتی بیشتر در کوهستان سرد تر نیز می باشد.

در وین (Vienna) پایتخت اتریش، میانگین دما در ماه ژانویه در حدود 1 درجه سانتیگراد است، اما در شهرهایی که داری ارتفاعات بالاتر هستند و در میان دره های میان کوه ها واقع شده اند، میانگین دما حتی پایین تر می باشد. برای مثال در شهر کلاگنفورت (Klagenfurt) با ارتفاع 450 متری از سطح دریا، متوسط ​​دما در ماه ژانویه حدود 3.5-درجه سانتی گراد است. همچنین در مناطق کوهستانی این کشور دما به پایین تر از 20- درجه سانتی گراد نیز می رسد. مه و ابرهای کم ارتفاع در دره ها به ویژه در دره دانوب متداول است. در زمستان، هوای مه آلود به طور متوسط ​​حدود 5 تا 10 روز در ماه رخ می دهد. بارش برف در همه جا به جز منطقه وین رایج است.

آب و هوای شهرهای مهم اتریش
همانطور که می دانید وین پایتخت اتریش است و این شهر در قسمت شرق اتریش قرار دارد. میزان دما در این شهر در سردترین حالت 2- درجه سانتی گراد و در گرم ترین حالت 26 درجه سانتی گراد است. به طور کلی دما در این شهر معتدل تر از سایر شهرها بوده و در فصل زمستان بارش برف نادر است. اینسبروک (Innsbruck) یکی دیگر از شهرهای مهم اتریش است که در قسمت غربی اتریش در تیرول با ارتفاع 575 متر از سطح دریا قرار دارد و میانگین دما در آن بین 8- درجه الی 20 درجه است. گراتس (Graz) نیز در جنوب اتریش واقع شده و میزان دما در بازه 5- درجه الی 22 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین شهر سالزبورگ (Salzburg) از دیگر شهرهای مهم اتریش واقع در غرب دارای دمایی در حدود 10- الی 20 درجه سانتی گراد است.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات لازم درباره آب و هوای اتریش را بدست آورده باشید. چنانچه در فکر مهاجرت به اتریش هستید و نیازمند دریافت مشاوره تخصصی در این باب هستید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در اختیار داشتن کادری مجرب و با تجربه آماده همکاری با متقاضیان عزیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *